Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, raporda, bilinçsiz kullanma ve tüketim kültürü açısından eğitimsizlikten kaynaklanan nedenlerle Türkiye'de internet gibi bazı teknolojik gelişmelerden fayda yerine, daha çok zarar görüldüğü kaydedildi.

Türkiye'de internetin hem çocuk gelişimi hem de okul başarısı açısından, olumsuz etkilere daha çok rastlandığının belirtildiği raporda, her mahalle köşesinde açılmaya başlayan internet kafelerin gençliği teknolojiyle tanıştırmak ve eğitmekten çok, kötü alışkanlıklar kazandırdığına ve yozlaştırdığına dikkat çekildi.

Rapora göre, bilgisayar ve internet olan evlerde ise ailelerin internette girilen siteleri önceden gözden geçirmemeleri, zararlı sitelere girişi engelleyen filtre programlarını kullanmamaları nedeniyle çocuklar internetten olumsuz yönde etkileniyor.

Raporda, "Çağımızın bir gereği olması ve bir çok ihtiyacımızı karşılaması yanında, ailelerin bu yeni teknolojiyi tam olarak tanımamaları veya gerekli itinayı göstermemeleri yüzünden çocuklarımız, internetten büyük zarar görmektedir. Çocuklarımız bu sanal ortamda adeta zehirlenmektedir"denildi.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 964
favori
like
share
casper Tarih: 05.12.2005 17:12
paylaşımın için çok teşekkürler
eBRuLy Tarih: 04.12.2005 23:26
tesekkürler bilgilerin icin
FadiK Tarih: 04.12.2005 21:32
Bilgilerin icin sagol dell_307