Birlikte olduğunuz erkeği seviyorsunuz... Çünkü, o yakışıklı, kültürlü, başarılı, dürüst ve size deliler gibi aşık... Ah bir de dırdırcılığı olmasa! Peki bu durumda ne yapılabilir?
Her zaman kadınların geveze oldukları, vıdı vıdı yaparak erkeklerin hayatını kararttıkları ve küçücük bir sorunun üzerinde saatlerce söylendikleri iddia edilir. Ama inanın hiçbir kadın, sabahtan akşama kadar susmasa bile dırdırcı bir erkekten daha sevimsiz olamaz. Erkeğin huysuz ve ukala olanı kesinlikle çekilmez, kesinlikle!

Sinek gibi vızıldarlar

Bu erkek bir kere her yaptığınıza karışmadan duramaz. "Bardağı niye masaya koydun? Sehpaya koysana...", "Bence arkadaşlarınla haftaya buluş", "O dergiyi okuma, şu dergiyi oku", "O filme gitme, bu filme git" ve buna benzer bitmek tükenmek bilmez cümlelerle hem evdeki davranışlarınıza, hem de dışarıdaki hayatınıza müdahale eder. Sizin adınıza programlar yapar, her hareketiniz hakkında bir yorumu vardır. Hele ufacık bir hata yapmaya görün, günlerce bu hatayı başınıza kakarak sizi yer bitirir, sinek gibi vızıldanır.

Bağırıp çağırmazlar ama!

Başlangıçta onun dırdırlarına karşı mücadele etmeye çalışırsınız tabii. Kendinize ait bir hayatınız olduğunu ve evdeki bazı işlerin nasıl yapılacağını sizin daha iyi bileceğinizi ona kabul ettirmeye uğraşırsınız. Fakat kısa bir süre sonra vazgeçersiniz, çünkü başaramayacağınızı anlarsınız. Dırdırcı erkek kavgacı erkek gibi değildir, bağırıp çağırmaz, alçak sesle söylenir de söylenir. Eski hatalarınızı, en küçüklerini bile ısıtıp ısıtıp önünüze getirir ve sizde sinir diye bir şey bırakmaz. Ruh sağlığınızı korumak adına her dediğini kabul etmeye, her şeyi onun istediği gibi yapmaya başlar, başka açılardan olumlu özellikler taşıdığını düşünerek kendinizi avutursunuz.

Strateji geliştirmelisiniz

Oysa yapmanız gereken şey, mücadeleden vazgeçmek değil, başka bir yol denemek. Bir ilişki sadece bir tarafın istekleriyle yürümez ve siz her ne kadar onu bu haliyle kabul ettiğinizi sansanız da bilinçaltınızda ona karşı diş bilemeye başlayabilirsiniz.

Ne bağırıp çağırmanız, ne de onun robotu haline gelmeniz işe yaramaz. Sessizce bildiğinizi okuyun, yani pasif direnişe geçin.

Bu şekilde davranırsanız mümkün değil sizinle başa çıkamaz, çünkü pasif inadı çok güçlü -ve onun açısından sinir bozucu- bir silah, aşılmaz bir duvardır.

Size programınızı başka güne almanızı önerdiğinde cevap vermeyin ve kendi istediğiniz güne program yapın, saçınıza ya da kılık kıyafetinize karıştığında cevap vermeyin ve sakın gidip üzerinizi değiştirmeyin. Sadece hafifçe gülümseyin.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1085
favori
like
share
SEYYIDETNEFISE Tarih: 23.10.2008 00:00
siz cok konusan erkeklerden sikayetcisiniz,bende iki kelime konussun diye agzina düserim ama nerdeeeekonusmaya erinir benim esimde,bu durumda delirmemek elde degil:
BoardBeLasi Tarih: 18.06.2006 23:20
Sağolasın ya benimde başımda aynen böle bi tane var bende bu şekilde ona karşı gelmiyorum ama genede dediğimi yapıyom

alemsin valla
fatma.cetin Tarih: 13.05.2006 14:04
sagol cadikiz ellerine saglik
SU-PERISI Tarih: 05.05.2006 14:36
dırdır yapan insanı hiç sevmem ister erkek olsun ister kadın olsun :18:
Sukran Tarih: 04.05.2006 14:00
walla erkeklerin dirdiri kadinlarinkindende beter oluyor bikez bende rast geldim öyle birine kaynanadan farksiz valla Allah bi daha göstermesin!!!!!!!! Ellerine saglik
quinn Tarih: 02.02.2006 11:29
walla bole erkekte cekilmez olur hani buyuk konusmayım amma bagrıma tas basar bole erkegı cekmem :5:
hallavye Tarih: 14.12.2005 14:22
Sağolasın ya benimde başımda aynen böle bi tane var bende bu şekilde ona karşı gelmiyorum ama genede dediğimi yapıyom
casper Tarih: 05.12.2005 17:18
en gıcık olduğum erkek tipidir.İnsanı hasta ederler
FadiK Tarih: 05.12.2005 16:22
cok tesekkürler bilgilerin icin cadikiz