Aradan uzun zaman geçti. Artık başka biriyle birliktesiniz. Ama onu unutamıyorsunuz. Acaba bunun sebebi bitmeyen aşkınız mı, yoksa düştüğünüz bazı tuzaklar mı?
Onunla ayrılmanızın üzerinden epey zaman geçti, hayatınıza başka erkekler girdi. Fakat tüm bunlara rağmen eski aşkınızı unutamıyor, birlikte geçirdiğiniz güzel gün­leri hatırlıyor, hatta bazen sanki suçluymuş gibi şimdiki sevgilinizi de üzüyorsunuz. Pe­ki yaşadığınız bunalımın kökeninde ne ya­tıyor? Ve bundan nasıl kurtulabilirsiniz?

Özlüyorsunuz... Ama neyi?

Onunla paylaştığınız güzellikleri özlüyor­sunuz. Acaba bu özlemin sebebi artık hayatınızda olmaması mı, yoksa sizin matem tutup yeni güzellikler keşfetmekten kaçmanız mı? Her ilişki yaşandığı dönemde gü­zeldir. Siz aslında o erkeği değil, o dönemi özlüyorsunuz; tıpkı yaşlı bir adamın genç­liğini özlemesi gibi içinizdeki bu özlem kafanızı kanştırıyor, duygularınızı bulandırı­yor ve en önemlisi de bitmiş bir ilişkiye ka­fayı takıp yeni ilişkilere ve belki de bugün sizi çok daha fazla mutlu edebilecek erkeklere yelken açmanızı engelliyor. Yani bu öz­lem, size oldukça pahalıya mal oluyor.

Nostalji tuzaklarına dikkat!

Bu arada bazı nostalji tuzakları da işinizi iyice zorlaştırıyor. Bir kitap, bir koku, bir yemek, bir konser bileti sizi alıp eski günlere götürüyor. O yüzden bu tip nostalji tuzaklarına dikkat etmelisiniz. En iyisi ayrıl­dıktan sonra uzun bir süre birlikte gittiği­niz kafe ve restoranlardan, zamanında ver­diği hediyelerden uzak durun. Onun yeri­ne yeni yerler, yeni müzikler, yeni tatlar keşfetmeye ve en önemlisi de yeni erkek arkadaşınızın zevklerine ortak olmaya ça­lışın. Bu sizi sürüklendiğiniz umutsuz aşk rüzgarından kurtaracaktır.

Ortak arkadaş kabusu

Aklınızın eski sevgilinizde kalmasının bir di­ğer sebebi de ortak arkadaşlarınız... Onlar, her yüzlerine baktığınızda size o dönemi hatırlamakla kalmıyor, eski sevgilinizin hayatında neler olup bittiğini ister istemez öğrenmenize de neden oluyorlar. Birlikte olduğunuz uzun dönemde aynı arkadaş grubunda yer almış ve obnlarla çok güzel günler geçirmiş olabilirsiniz, ama artık başka bir insanla birliktesiniz ve başka arkadaşlar da edinebilirsiniz. Elbette ayrıldıktan sonra ortak dostlarınızı hayatınızdan silmeniz yanlış. Ama en azından onlarla daha seyrek görüşebilir ve görüştüğünüzde de eski erkek aşkınızdan bahsetmemeleri konusunda onları uyarabilirsiniz. Tabii eğer bu çıkmazdan kurtulmak istiyorsanız...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 950
favori
like
share
casper Tarih: 05.12.2005 16:59
paylaşımın için çok teşekkürler canım
FadiK Tarih: 05.12.2005 16:23
cok tesekkürler bilgilerin icin cadikiz
eBRuLy Tarih: 04.12.2005 23:18
tesekkürler canim bilgilerin icin