engelliler için yüzme havuzu - engelli yüzme havuzu temeli atıldı - kahramanmaraş engelli yüzme havuzu
Kahramanmaraş Belediyesi engelli yüzme milli takımı ve engelli vatandaşlar için yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı.
Spora ve sporcuya her alanda destek veren Kahramanmaraş Belediyesi başarılarıyla Türkiye ve Kahramanmaraş’a birçok madalya kazandıran Türkiye Engelliler Yüzme Milli Takımı sporcuları ve engelli vatandaşlarında faydalanabileceği Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tesisi’nin temeli atılarak inşaatına başlandı.
Belediye Spor Kompleksi içerisinde temeli atılan engelliler yüzme havuzu projesi Kahramanmaraş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce hazırlandı. Engelliler Yüzme Havuzu Tesisinin 2010 yılı yaz sezonu başında hizmete girmesi amaçlanıyor.
Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, geçmiş zaman dilimi içerisinde birçok temel attık, sonra açılışlar yaptık. Bugün bizim için bu temelin farklı bir anlamı olduğunu söyledi.
Poyraz, “Şehrimizde bir ilk olarak ben engelli tabirini hiç sevmiyorum ama o tip kardeşlerimiz için eldeki kıt imkanlarla gerek ülkemize, gerek şehrimize dünya şampiyonlukları kazandırmış yavrularımız için Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tesisinin temelini atacağız. Çok uzun süreden beri yapılan bir çalışma. Türkiye’nin her tarafı gezildi. İstenildi ki bir tesis yapılacak yapılan bu yarı olimpik yüzme tesisi dört dörtlük olsun. Eksik olmasın. Hamd olsun bugün geldiğimiz noktada da hakikaten şehrimize yakışır bu yavrularımızın şampiyonluklara hazırlanmasında içerisinde her türlü imkanları olan bir tesisi Allahtan bir mani olmazsa inşallah 2010 yılı içerisinde çok uzatmadan tesisimizin açılışını yapacağız. Diğer tesislerde olduğu gibi. Geçen yıl böyle bir yüzme havuzumuzu Batıpark Spor Salonunda yaptık. Şuan yine 12 Şubat Stadyumunda Kapalıspor Salonumuz inşaatımız devam ediyor. Belediyespor tesislerimizde yine 1000 kişilik bir olimpik yüzme havuzumuzun inşaatı devam ediyor. Bu tip tesisler gerek şehrimizin tanıtımında, gerekse yavrumuzun daha iyi şartlar içerisinde olimpiyatlara hazırlanmasında bir süreç olacak. İnşallah yüz akıyla bugüne kadar yapmış olduğumuz tesisleri nasıl hizmete açmışsak, bu tesisimizi de önümüzdeki yılın Mayıs-Haziran yada en geç Temmuz ayında sizlerle beraber bu yavrularımızı yüzdürerekten onunda mutluluğunu tadarak şehrimizin hizmetine sunacağız” dedi.
Konuşmaların ardından spor salonunun temeli atılırken, törene Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Servet Güngör, İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Askerlik Şubesi Başkanı Emin Erdem, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Bedensel Engelliler Milli Takımı Antrenörü Osman Çullu, daire müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Arıkan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, Mahalle muhtarları Engelli Dernek Başkanları, Engelli sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ENGELLİ YÜZME HAVUZU İÇERİSİNDE ŞUNLAR YER ALACAK

Belediyespor Tesisleri içerisine temeli atılan Engelli Yüzme Havuzu içerisinde
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu,
Eğitim, çırpınma havuzu,
anne-bebe havuzu,
engelliler için rehabilitasyon salonu,
sağlık odası ve çok amaçlı eğitim salonu yer alacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2139
favori
like
share