Anti-virüs firmaları, FBI'ın adını kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalışarak virüs yayan bir e-postaya karşı uyarıda bulunuyor. Sober virüsünün bir varyantını taşıyan e-posta, kullanıcıları illegal bir siteye girmekle suçlayarak ekte yer alan zararlı dosyayı açmalarını istiyor.FBI'ın yanı sıra CIA ve Alman BKA birimlerinin isimlerini kullanarak kullanıcıları kandırmaya çalışan kötü niyetli bir e-posta oldukça zararlı Sober virüsünü yayıyor. Anti-virüs firmaları tarafından yapılan açıklamalara göre, Sober virüsünü taşıyan bu e-posta hızla yayılıyor.

Şu sıralar milyonlarca bu tür e-postanın İnternet te gezdiğini bildiren anti-virüs firmaları pek çok kullanıcının bu tuzağa düşerek bilgisayarlarına Sober virüsünü bulaştırdığını iddia ediyor.

Finlandiya tabanlı an-virüs şirketi F-Secure'a göre virüs, şimdiden yılın en yaygın virüsü olmaya aday bulunuyor. Oldukça hızlı bir şekilde yayılan virüsün en çok Kuzey Amerika'daki kullanıcıları etkilediği rapor ediliyor.

Kaynak : Hurriyet.com.tr
FBI, yaptığı açıklamada, böyle bir e-postayı kesinlikle kendilerinin göndermediğini belirterek, kullanıcıların FBI tarafından halka açık böyle e-postalar göndermeyeceğini bilmesi gerektiğini ekledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 505
favori
like
share
MILGC30 Tarih: 26.11.2006 17:17
Bu güzel paylaşımın için şükranlarımı sunarım üstad.
D_tox Tarih: 10.02.2006 19:02
[php]aminnnnnnnnnnnnnnnn[/php]
MyNiceWorld Tarih: 21.12.2005 11:42
[MARQUEE]TEŞEKÜRLER HABERİN İÇİN ALLAH BİZİ VÜRİSLERDEN KORUSUN[/MARQUEE]