Çocuğunuzun doğum gününde ona güzel bir hediye vermek isterseniz; eğlenceli bir parti düzenleyebilirsiniz. Üstelik onun da fikrini alarak
- Bir partiyi parti yapan en önemli nokta davetlilerdir. Bu sebeple; parti davetiyelerini ne kadar erken gönderirseniz, davet ettiğiniz aileler zamanlarını sorunsuzca ayarlayabilir ve çocuklarını size bırakabilirler.
- Partiyi daha eğlenceli yapmanın yollarından biri de farklı bir doğum günü pastası yapmak ya da satın almaktır. Pastanın şekline, çocuğunuzla birlikte karar vermek yukarıda bahsettiğimiz ortak çalışmaya yine bir örnektir.
- Parti sırasında çok fazla enerjiye ihtiyacınız olacağını unutmamalı ve parti öncesi yemekleri hazırlarken kendinizi çok yormamaya özen göstermelisiniz. Hazırlayacağınız yiyeceklere karar verirken, bir gün önceden hazırlanabilecek olanları seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.
- Doğum günü partilerinizde, özellikle küçükler davetliyse; Taş devri, Hayvanat Bahçesi, Uzay Yolu gibi eğlenceli temalar partiyi daha da renklendirecektir. Örneğin çocuklara; anne babalarının giysilerini giyip gelmelerini davetiyede belirtebilir, geldiklerinde ise küçük oğlanlara bıyık, sakal çizebilirsiniz.

Destek alın
- Parti boyunca aynı anda her yere yetişemeyeceğiniz gerçeğini göz önünde bulundurarak, davetli çocuklarla ilgilenebilecek yeterli sayıda yetişkin bulunmasına da dikkat etmelisiniz.
- Yapılışı kolay, yenmesi eğlenceli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Örneğin hayvan şeklinde kesilmiş kurabiyeler yapabilir ya da kolay yenebilecek kanepeler, küçük börekler hazırlayıp üzerlerine sevimli kürdanlar saplayabilirsiniz (10 yaş üzeri çocuklar için).
- Kremalı Brokoli Suflesi gibi karmaşık yemekler yerine, basit ama hoşlanacakları yiyecekler hazırlamaya özen göstermeniz, onları kolay yenebilecek parçalar halinde kesmeniz, hem davetlilerin hem de sizin rahat etmenizi sağlayacaktır.
- Renkli kartonlardan, seçtiğiniz temaya uygun, şekiller kesip masanın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Çok küçükse
- Doğum günü partisi eğer küçük yaştaki çocuklar içinse yedekte yeterince kağıt mendil, peçete ve elbezi gibi temizlik malzemeleri bulundurmayı unutmayınız.
- Yaşça daha büyük çocuklar yalnız bırakıldıklarında daha çok eğlenirler. Sürekli yanlarında bulunmaktansa uzaktan kontrol etmeniz, partiyi daha eğlenceli kılacaktır.
- Sürpriz hediyeler her zaman çocukarın hoşuna gider. Davetlilerin herbiri için içlerinde hayvancıklar, şeker veya çikolata olan, üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu, küçük hediye paketleri hazırlayabilirsiniz. Evlerine götürmeleri için giderken birer tane balon veya elma şekeri hediye etmek de davetlilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır.

Oyunlar düzenleyin
- Çocuklarını almaya erken gelen, meraklı aileler olabilir. Onlar için de kahve, şarap gibi içecekleri hazır bulundurursanız çocuklara biraz daha oynamak için zaman kazandırırsınız.
- Sevimli oyunlar partiyi renklendirecektir. Örneğin; gelen çocuk sayısı kadar kurabiye hamurundan hazırlanmış halkalar pişirip bunları yüksekte bir yere iple asabilirsiniz. Elleri arkalarından bağlı olarak kurabiyesini ilk bitiren oyunu kazanır. Eski bir oyunu da tekrar gündeme getirebilirsiniz. Bir beyaz tahtaya tilki çizip gözleri bağlı çocuklardan tilkinin kuyruğunu çizmesini isteyebilirsiniz.
- Bunun sizin çocuğunuzun doğum günü olduğunu unutmamanız ve eğlenmeye çalışmanız çıkabilecek sorunları daha kolayca çözebilmenizi sağlayacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 722
favori
like
share
Wish Tarih: 09.12.2005 15:00
ellerine saglik, tskrler
SU-PERISI Tarih: 08.12.2005 08:39
paylaşım için teşekkürler ellerinize sağlık
FadiK Tarih: 06.12.2005 19:22
cok sagol caspercim ellerine saglik tesekkürler
CADIKIZ Tarih: 06.12.2005 14:23
paylasimin icin saol arkadasim