Karın bölgesinde gevşek cildi ve yağlanması olan kadın ve erkekler estetik karın germe ameliyatından fayda görürler. Bazen bu karın yapısı aileden geliyor olabilir. Bazen hızlı kilo kaybı karındaki gevşemenin nedeni olabilir. Doğum sonrası karın duvarı kasları zayıflamış ve birbirlerinden uzaklaşmış olabilirler. Karın germe ameliyatları göbek altındaki çatlakları ve doğum çizgilerini de ortadan kaldırabilir.

KARIN GERME AMELiYATI İÇİN iYi BiR ADAY MIYIM?
Aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz, estetik karın germe ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz;
1.Karın derisinde sarkma ve fazlalık
2.Şişkin ve vücudun kalan kısımlarından çıkık bir karın
3.Birbirinden ayrılmış ve zayıflamış karın kasları
4.Karın bölgesinde toplanmış yağlanma
İlk muayene esnasında plastik cerrahınız size beklentileriniz konusunda sorular soracaktır. Plastik cerrahınız karnınızı ayakta iken ve yatarken muayene edecektir. Karın derinizin esnekliği ve gevşekliği değerlendirilecektir. Plastik cerrahınız karın bölgesindeki yağlanma miktarını ve karın kaslarının durumunu da gözden geçirecektir.

AMELİYAT
Girişim genel anestezi altında ve bir hastanede uygulanmalıdır. Karın germe ameliyatı kasıklardaki kıllı alanın hemen üzerinde sezaryen izine uyan bölgede yatay bir kesiden yapılır. Kesinin uzunluğu gevşekliğin miktarı ve çıkartılması planlanan cilt fazlasının miktarına göre değişir. Biz çizimleri bikininizin şekline göre ameliyattan önce sizinle birlikte yapıyor ve dikiş izlerini tercih ettiğiniz bikininizin ya da iç çamaşırınızın altında saklayabiliyoruz. Karın kaslarındaki ayrılma iç dikişlere yaklaştırılır ve karın duvarındaki kas yapısı güçlendirilir. Cildin fazla kısmı karın derisi aşağıya gerilerek uzaklaştırılır. Gergin deri üzerinde göbek normal yerinden doğrutulur. Kesi hatları estetik ve görünmeyen dikişlerle kapatılarak ameliyat sonlandırılır.
Biz karın germe ameliyatlarından sonra hastalarımıza hemen özel bir korse giydirmekteyiz. Bir nadiren iki gece hastanede kalmanız istenir. 4 ila 5 gün istirahatten sonra işinize dönebilir, 3 hafta içinde spora başlayabilirsiniz. Biz klasik karın germe ameliyatından farklı olarak 'belde yüksek germe ve yağ emme' adı verilen yeni bir tekniği uygulamaktayız. Bu yeni teknikte kalça, kasık, bacak içi, bel bölgelerinde de germe sağlanmakta ve karın bölgesindeki tüm yağlı dokular aynı ameliyatta alınabilmektedir.
Estetik cerrahınızın seçimi iyi bir sonuç için son derece önemlidir. Ameliyattan sonra kanama, enfeksiyon, yara iyileşmesinde gecikme ve asimetri, deneyimli ellerde çok nadiren ortaya çıkar. Küçük düzeltmeler basitçe her zaman yapılabilir. Ameliyattan önce sigarayı azaltmak, Aspirin kullanmamak, solunum egzersizleri yapmak önemlidir.
Ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve dört beş gün süreyle size evde yardımcı olacak bir yakınınızın bulunmasını öneriyoruz. Ameliyatın ertesi günü ayağa kalkmanız ve yürümeniz istenecektir. Ameliyat izleri zaman içinde solmakta ve oldukça silinmektedir. Biz hastalarımıza ameliyattan sonra birkaç ay boyunca dikiş hatlarına özel bantlar uyguluyoruz ve özel kremler tatbik ediyoruz. Bu uygulamalar nedbelerin sönmesine ve kaliteli bir iyileşmeye yardımcı oluyor. Karın germe ameliyatları vücut hatlarınızı düzeltecek ve size gergin ve düz bir karın sağlayacaktır. Girişim sonrası kıyafetleriniz içinde daha rahat olursunuz ve özgüveninizi kazanırsınız.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 716
favori
like
share
DİDEM Tarih: 26.01.2006 16:56
paylasimin icin saolasin arkadasim
SU-PERISI Tarih: 07.12.2005 08:32
paylaşım için teşekkürler
CADIKIZ Tarih: 06.12.2005 23:16
paylasimin icin saolasin arkadasim
eBRuLy Tarih: 06.12.2005 21:23
tesekkürler casper bilgilerin icin :3:
FadiK Tarih: 06.12.2005 19:18
cok sagol caspercim ellerine saglik tesekkürler