'Evliliğimin dördüncü yılında eşimle ilişkimiz tek düze bir hâl almıştı. Heyecansız ve sıradan. Severek evlenmiştik hâlbuki...

Bir gece evde İnternette dolaşırken, bir erişim sisteminde, bir yerde o 'Tanışma Hattı' na rastladım. Geceler boyu bilgisayar başındaydım artık. Bıraktığım mesaja her gece bakıyordum. Beş gün sonra cevap geldi. 'Vefâsız' diye rumuz kullanmıştım. Gelen cevabın rumuzu, bir Türk filminden mülhem 'Goncagül' kelimesiydi. Gerçekten oraya da mesaj geçince, artık özel yazışmalarımız başlamıştı. Tek problemimiz, o gündüz ben gece yazabiliyorduk.

Buluşma teklifimi kabul ettiğini öğrendiğim gece uyuyamadım. Heyecanımı eşime belli etmemek için, büyük çaba harcıyordum ama nâfile... Sabah ne giyeceğini akşamdan hazırlamaya kalkan, ikide bir dişlerini, saçlarını kontrol eden, yatakta sağa sola dönüp duran bir adam ne kadar saklayabilir ki heyecanını?.. 'Aşk insanı silâhsız bırakır.' diye boşuna dememişler.

Buluşma yerimiz Dolmabahçeydi Öğleye kadar kulüpte bekledim. 'Bekledim' sözü, de ne demek, saate baka baka saatlerce volta attım. Akrep niye bu kadar ağır ilerliyor? Yelkovan gibi hızlı olamaz mı? 'Ne çıkacak, nasıl bir tip?' gibi merakla karışık korku soruları da kafamda fink atıyor.

Parolamız, bir günlük gazeteydi. Belirlediğimiz bankta gazeteyi okuyordu. Arkasından korkarak yaklaştım: 'Merhaba Goncagül!'

Yavaş ve kendinden emin hareketlerle ayağa kalkıp, yüzünü bana döndüğünde, sendeledim!.. Düşmemek için banka yapıştım. 'Merhabâ vefâsız!' dedi... Eşimdi!..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 672
favori
like
share
Kime Ne Tarih: 28.05.2006 14:41
Tesadüfünde bu kadarı ResMen BaşKa Ne DenebiLirki aMa Dewaminida Yazsaydin Keşke )
dilara67 Tarih: 28.05.2006 09:27
Ice Tarih: 24.05.2006 16:42
itaLya'da da ßöyLe ßir oLay gercekLesmisti..

Hani terbiyesizLik oLmasin ama harßiden evLiLere yakistiramiyorum ya evLiLeri bosver evLiLiqin kutsaLLiqi ßozuLuyor..
stormysea Tarih: 23.05.2006 20:43
Sanal dünyadan gerçeğe.
Paylaşan yüreğinize sağlık
Sari Menekse Tarih: 15.05.2006 22:28
i$te teknolojinin marifetleri...
liamsi Tarih: 09.12.2005 18:44
Tesadüfünde bu kadarı.