Benim hoşlanacağımı umduğun 5 özelliğimi sayabilir misin? Bu soruyu eşiniz aniden sorsa fazla düşünmeden cevabını verebilir misiniz?

Belki ilk defa böyle bir soruyla karşılaştınız; ama her eşin mutlaka cevabını bilmesi gereken bir soru bu. Eşinize ait 5 özellik söyleyeceksiniz ve bu özellikleri uyguladığınız ya da ifade ettiğiniz zaman eşinizin hoşuna gidecek ve memnun olacak.

Aile kurumunun iyice hırpalandığı, boşanmaların arttığı, mutsuz hanelerde çocukların yanlış yollara sapmak durumunda kaldığı bir zaman dilimindeyiz. Çoğumuz ne çocuğumuzla ne de eşimizle, bırakın hayatın güzelliklerini paylaşmayı onlarla bir çay faslında bile konuşmuyoruz. En son çocuğunuza ya da eşinize ne zaman Seni seviyorum dediniz hatırlıyor musunuz? Yahut en son ne zaman Eşim veya çocuğum sever diye onların hoşlarına gidecek bir iş yaptınız. Halbuki Peygamberimiz (sas), Sizin en hayırlınız ailesine karşı en iyi olanınızdır diye bizlere tavsiye buyurmuyorlar mı? Efendimiz (sas)in bu kadar önem verdiği ailemizden çok uzak yaşıyoruz bazen. Onların nelerden hoşlandığını, nelerden etkilendiklerini düşünmüyoruz. Yanlış yaptıkları zaman, bizde hiç suç yokmuş gibi tepelerine binmeye çalışıyoruz.

İşte size bir fırsat: En yakınımızdaki insanların, özelliklerini keşfetmeye çalışın. Eşiniz bu soruyu sormadan siz bunları düşünerek hazırlıklı olun. Bizim tekliflerimizden size uygun olanını alın, kalan gerisini siz tamamlayın: 1) Eşimin sabah evden çıkarken ve akşam eve gelince güleryüzlü olması, bana güzel sözlerle mukabele etmesi. 2) Eşimin herkese karşı beni koruması ve beni sevdiğini hissettirmesi. 3) Eşimle bazı akşamlar başbaşa veya çocuklarla yürüyüşe çıkmamız. 4) Bir gül ya da küçük bile olsa sürpriz bir hediye alması. 5) Eşimin her hafta aile toplantısını kararlılıkla yapması

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share
FadiK Tarih: 14.12.2005 16:52
Bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim
casper Tarih: 11.12.2005 11:02
ellerine sağlık şekerim.sağol :70:
eBRuLy Tarih: 11.12.2005 10:31
canim faydali bilgilerin icin cok tesekkürler