Bİrçok kadın kocasına hiç yalan söylemediğini öne sürer. Aslında haksız da değillerdir. Çünkü önemli konularda kadını kocasından gerçekleri gizlemesi söz konusu olamaz. Ancak bazen öyle durumlarla karşılaşırsınız ki, yalan söylemekten başka çareniz olmaz. Evliliklerin sorunsuz yürümesi için kadınların arasıra pembe yalanlar söylemelerine ihtiyaç vardır. Eğer yalan söylemekteki amacınız evlilikte uyumu ve huzuru sağlamak ise kimse sizi suçlayamaz.

Her şeyi açıklamayın
Erkekler, duymadıkları, bilmedikleri şeylere itiraz edemezler. Örneğin kocanıza, onun pek de hoşlanmadığı komşularınızın yemek davetinden söz etmemişsinizdir. Kocanız bu daveti öğrenince, daha önce ona bir açıklama yapmadığınız için size kızabilir. Bu durumda, yalana başvuracaksınız. Kocanıza herşeyi açıkladığınızı ama onun TV'de maç izlediği için sizi duymamış olabileceğini belirtiniz.
Erkekler genellikle kadınların giyim ve güzelleşme uğruna harcadıkları parayı fazla bulmaya meraklıdırlar. Eşinin kuaförde milyonlarca lira harcadığını öğrenen erkek, karısını aşırı derecede müsrif olmakla suçlayıp sinirlenebilir.

HER DOĞRU SÖYLENMEZ
Ama saçlarınızın yeni modeli için ne kadar para harcadığınızı kocanıza açıklarken rakamda indirim yaparsanız, hem gereksiz yere kocanızı kızdırmamış olursunuz hem de sizin moraliniz bozulmaz. Saçları seyrelmeye başlayan erkek size saçlarıyla ilgili bir soru sorarsa ona gerçeği söylemenizin kimseye yararı olmaz. Bu tür pembe yalanlar, aslında söylenmesi gereken zorunlu yalanlardır

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 444
favori
like
share
FadiK Tarih: 14.12.2005 16:53
Bilgilerin icin cok tesekkürler casper835
SU-PERISI Tarih: 12.12.2005 09:21
bilgilerin için teşekkürler kardeşim eline sağlık
CADIKIZ Tarih: 11.12.2005 21:25
olur :85:
paylasimin icin saolasin canim benim