Aşık olunca vücut Dopamin salgılıyor ve insan kendini mutlu hissediyor. Bu durum da insanda bağımlılık yaratıyor. Ve aslında insana değil, aşka bağımlı hale geliniyor, aşkın yoğunluğu geçince de yeni bir aşk arayışına giriliyor!

--------------------------------------------------------------------------------

Herkes tarafından beğenilen bir kadın olmak şüphesiz, güzel bir şey. Evet; arkadaşlarınız, aileniz ve sevgiliniz sizi son derece hoş, alımlı, akıllı ve başarılı buluyorlar. Aslında siz de bunun farkındasınız. Ama yine de bir şeyler eksik! Peki nedir eksik olan? Beğenilmek ve ilişkiye başlamak konusunda bir sorununuz olmasa da her şeyin sonunun çabuk gelmesi, büyünün hemen bozulması ve ardından yeni bir ilişkiye başlamak. Belki de kısır döngüden sıkıldınız. Siz de uzun süreli ve kendinizi güven hissedebileceğiniz bir ilişki istiyorsunuz. Peki hata nerede? Yoksa siz de sürekli aşık olmayı sevenlerden misiniz?

Bir ilişkinin ilk zamanlarında kendinizi fazlasıyla o ilişkiye ve karşınızdaki insana kaptırıyor olabilirsiniz. Gözünüz hiçbir şeyi görmüyor ve ayaklarınız yerden kesiliyor olabilir. Bu arada karşınızdaki erkek de en az sizin kadar kaptırıyor kendini... Ancak birkaç zaman sonra tartışmalar ve ayrılık sürece başlıyor! Birkaç hafta sonra yine yeni biri, yeni bir heyecan... Sizce de ortada bir sorun yok mu? Biraz düşünmekte fayda var; aşka mı aşıksınız, yoksa gerçekten ona mı?

Sabırlı mısınız?
Bir ilişkiniz sona erdikten sonra hemen yeni bir aşk arayışına mı giriyorsunuz? Hayatınızda aşk, sevgi olmadan yaşamak size zor mu geliyor? Durum böyleyse, sadece yalnız kalmamak adına hayatınıza birilerini sokuyorsunuz. Sonuçlarını düşünmeden hareket ettiğiniz için sorunlar yaşıyorsunuz... Eğer sorunlarınız aşılamayacak kadar büyük değilse, biraz özveri ve biraz da anlayışla keyifli ve uzun süreli bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Çabuk bıkanlar!
Birinden etkileniyorsunuz. O da öyle. Telefonlaşmalar, konuşmalar, yemekler derken bir ilişkinin temellerini atıyorsunuz. Dolu dizgin aşkınızı yaşıyorsunuz. Ama o gün yine geliyor... Belki de aşkınızı çok çabuk harcadığınız için geliyor. Bu kadar kısa süreye, bu kadar yoğun duygular sığdırırsanız, karşınızdakine karşı özel duygular beslemediğinizi fark edebilirsiniz. Ne olursa olsun sevgi emek ister.

Zıt kutuplar
Biriyle tanıştınız ve aranızda inanılmaz bir çekim oluştu. Fakat karakterleriniz birbirinden farklı. Bütün bunlara rağmen ilişkinize ayrı bir renk ve heyecan katacağını düşünüyorsunuz. Çevrenizdekiler ise sizi eleştiriyorlar... Siz ise bu eleştirileri kulak ardı ediyorsunuz. Fakat emin olun, uzun süre geçmeden bu farklılıklar sizin de gözünüze batmaya başlayacak.

Körkütük aşık
Gözleri tamamen kapatmak, aşk sarhoşu olup sevgiliden başka kimseye vakit ayırmamak normal değil. Bu durum uzun vadede sizin için sıkıntı yaratır. Ve aşkı bitirir...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 463
favori
like
share
FadiK Tarih: 14.12.2005 16:52
Bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim
SU-PERISI Tarih: 12.12.2005 09:19
teşekkürler kardeşim eline sağlık
casper Tarih: 11.12.2005 22:37
paylşımın için teşekkürler canım