Güzelliğine düşkün bayanların en önemli takıntısı saçlarıdır. Her zaman saçlarının daha bakımlı ve daha güzel görünmesi için saatlerce kuaförden çıkmayan bayanlar şimdilerde farklı bir yol deniyor


Şaşırtmaya Var mısınız?
Birbirinden farklı, birbirinden ilginç ve renkli peruklar..Bir zamanların ekolü haline gelen peruklar şimdilerde gündemde, aniden çıkan davetlerde kuaföre gitme imkanı bulamayan yada farklı bir saç modelini tercih eden bayanların ilgi odağı haline geldi.Birkaç toka ve biraz takma saç kullanımı, bir kadını tanınmayacak kadar değiştirmeye yetebilir.


Peruğumuzu nasıl koruyalım?

Peruk yapılacak saç, rengi açılacak veya başka bir renge boyanacak ise; bu işlemlerin. Saç tres tezgahında işlenmeden önce demet halindeyken yapılması uygundur.Peruğa meş veya röfle yapılması isteniyorsa , bu işlemlerin de saç demet halindeyken yapılması gerekir. Meş ya da röfle için rengi açılıp hazırlanmış saçlar, tres tezgahında örülürken natürel renk arasına katılarak işlenir. Peruk ve takma saçalara permanat yapılması gerektiğinde, kesik ham saça permanat yapılamayacağı için, peruk veya takma saç işlenip dikildikten sonra yapılmalıdır.Peruk veya herhangi bir takma saça şekil verirken sarıp kurutularak tarayıp biçimlendirmek, mizampli yapmak daha sağlıklıdır. Fön ve sert fırçalarla bu saçlar üzerinde şekil vermeye çalışmak saçların dolaşıp kırılmasına sebep olur.

Peruk ve takma saçların yıkanmasında iyi cins şampuan krem kullanılmalı, soğuk su saçı sertleştireceği için daima çok sıcak olmayan su ile yıkanıp durulanmalı. Bu saçlar yıkanırken çitilenmez, sadece el hareketleriyle okşar gibi ve suya batırılıp çıkartılarak yıkanmalıdır.


Peruk ve takma saçlar kullanılmadığı zamanlar bir kutu içerisinde muhafaza edilmelidir. Açıkta kaldığı zaman tozlanıp kirlenir. Çok kirlenen ve sık sık yıkanan bu saçlar yıpranır, bozulur ve saçın dikili olduğu düzen deforme olur.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 749
favori
like
share
kelebek kız Tarih: 16.12.2005 12:20
sağooll yakışırmı bilmiyomm ama denicemmm
eBRuLy Tarih: 14.12.2005 21:07
bence peruk oldugu belli olur..

sagol cadikizcim
FadiK Tarih: 14.12.2005 16:55
Bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim
SU-PERISI Tarih: 12.12.2005 08:30
kardeşim eline sağlık bilgilerin için teşekkürler
casper Tarih: 11.12.2005 22:36
bilmemki kullanışlı olurmu acaba :20: