Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler oyunu - çocuk oyunu - tiyatro alkış


Kötü kalpli ve güzelliğine düşkün olan kraliçe, sihirli aynasına her gün ülkenin en güzel kadınının kendisi olup olmadığını sorar. Bir gün ayna ona, Pamuk Prensesin kendisinden daha güzel olduğunu söyleyince sinirlenir ve Pamuk Prenses'i ülkeden uzaklaştırması için sarayın komutanı Kato'ya emir verir.

Yolda Pamuk Prensesin yaptığı iyiliklerden etkilenen Kato, Kraliçenin emrinin aksine Pamuk Prensesi sınıra yakın bir yere bırakır ve kaçar. Ormanda Kato'yu aramaya koyulan Pamuk Prenses Yedi Cücelerin eviyle karşılaşır ve çok dağınık olan evi toplar, temizler ve yemek yapar. Yedi cücelerinde sevgisini kazanan Pamuk Prenses artık onlarla yaşamaktadır... Kraliçe ülkenin en güzel kadını olmanın tadını çıkarmaya çalışırken, Ayna bir aksilik olduğunu fark eder ve Kraliçeyi uyarır, çünkü Yedi Cücelerin evi tam sınırdadır.

Sarayda yaşamasına izin verdiği Karga ile birlikte bir büyü hazırlayan Kraliçe, yaşlı kadın kılığına girerek Pamuk Prenses'e zehirli elma ikram eder, zehirli elmayı alan Pamuk Prenses elmayı ısırır ve bayılır. Artık Pamuk Prensesin uyanması ve yaşaması için tek bir şansı vardır "Onu yürekten seven birinin öpücüğü"...

Grimm kardeşlerin (Jacob Grimm 1785–1863 ve Wilhelm Grimm 1786–1859) en bilinen eserlerinden biridir Pamuk Prenses ve Yedi cüceler, 18 yy. yazılmasının vermiş olduğu pedagojik hatalardan ayıklanmış ve Oktay ŞENOL tarafından günümüze uyarlanmıştır.

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'i, Tiyatro Alkış farkıyla izlemeye ne dersiniz?

Yazan – Yöneten : Oktay ŞENOL

Dekor : Emre PAKTAŞ

Kostüm : Kulis KOSTÜM

Müzik : Oktay ŞENOL

Kukla Yapım

ve Tasarım : Serpil BİLGİL

Koreografi : Selin ZEYLİ

Aranjör : Ayhan YAVAŞ

Afiş Tasarım : Behçet İLHAN

Yönetmen Yard. : Burcu SARAÇOĞLU

Tan GÜNEŞ

Oynayanlar


Pamuk Prenses - Tuğçe Topçu

Kraliçe - Didem Aslan

Karga ve Satıcı - Suat Tanır

Ayna - Sibel Akyüz

Kato - Oğuz Kuşçu

Prens ve Kral - Tuncay Tarhan


Cüceleri Seslendirenler ve Oynatanlar


Bilgin - Özlem Aygener

Öfkeli - Suat Tanır

Mutlu ve Hapşırık - Selin Zeyli

Uykucu - Oğuz Kuşçu

Keloğlan - Tuncay Tarhan

Utangaç - Özgür Yıldırım

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3694
favori
like
share
okumussaynur Tarih: 24.03.2011 15:26
mrh pamuk prenses ve yedi cüceler oyununun müzikal cd sini mailime gönderebilirseniz sevenirim.şimdiden teşekkürler...xxx