Zayıflama tekniklerinde sınır tanımayan sosyete ve sanat dünyasının son incelme modası ise vücutlarına karbondioksit gazı enjekte ettirmek oldu..

Popüler kültür, kadınlara adeta genç, güzel ve ince kalmayı dayatır durumda. Bu salgın giderek Türk kadınını da esareti altına alıyor. Hergün yeni bir diyet formülü, ya da güzelleşme reçetesi ortaya atılırken, biz de güzelleşmenin ekonomik boyutuna bakalım dedik. Ancak bu sırada milyar dolarlı aşan bu sektördeki son trendleri öğrenince dudağımız uçukladı. Bunlardan en ilginci, son dönemde sosyete ve sanat dünyasının adeta sıraya girdiği, "karbondioksit gazı ile incelme" modası. İstanbul'da bir çok güzellik merkezinde uygulanan bu ameliyatsız incelme yönteminin oldukça da havalı bir adı var. Karboxiterapi denilen bu yeni yöntemde, havada renksiz, kokusuz olarak bulunan bu gaz insan vücuduna dışarıdan enjekte ediliyor. Metabolizma şaşırıyor ve alarma geçerek vücuttan karbondioksiti atmak için o bölgeye oksijen gönderiyor. Busırada yanma meydana geliyor ve yağlar eriyor.

750 dolara yapılıyor

İki bedene yakın incelme sağlayan bu metoda 15 seanslık uygulamanın bedeli ise 750 dolar ile 1000 dolar arasında değişiyor. Uygulama ise bir makine sayesine yapılıyor. Avrupa'dan ithal edilen bu makinelerin yaklaşık değeri ise 7 bin 500 dolar. Yani bir güzellik merkezi için incelmeye meraklı 10 kişiden bu parayı çıkarmak mümkün. Amerika ve Avrupa'da yaklaşık 8 yıldır uygulanan Karboxiterapi'ye özel geliştirilmiş bir teknoloji ile cilt ve cilt altına küçük bir iğne ile girip karpondioksit gazı veriliyor. Verilen karbondioksit o bölgedeki yağları parçalayıp metabolizmayı hızlandırıyor. Bunun vücuda herhangi bir yan etkisi olmuyor. Çünkü solduğumuz havada ve kanda eriyik olarak karbondioksit gazı zaten bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5789
favori
like
share
Wish Tarih: 20.12.2005 23:59
paylasim icin tskrler...Tarkan'da yaptiriyormus :46:...ben magazincilerin yalancisiyim :85:

sahsen böyle yöntemlerden yana degilim, saglikli ve dengeli yemek yemesini ögrenmeli/bilmeli bir insan...her seyi ayarinda yaptiktan sonra, kilo da alinmaz...böyle yöntemlere/ilaclara para yatirip zayifliyorsun, daha sonra da eski aliskanliginda yemek yemesine devam ediyorsun ve kilolari geri aliyorsun...bence böyle yöntemler sokaga atilmis para sadece...
FadiK Tarih: 19.12.2005 20:56
tesekkürler caspercim]
CADIKIZ Tarih: 15.12.2005 18:31
paylasimin icin saol arkadasim
SU-PERISI Tarih: 15.12.2005 16:09
teşekkürler. Bizler yapamayız ancak zenginler yaptırabilir. Havadan para kazananlar
eBRuLy Tarih: 13.12.2005 20:31
pahali ama..
cok tesekkürler ellerine saglik