Başkan Levent Bıçakcı'nın Türk futbolundaki son gelişmeler üzerine güven tazelemek için Futbol Federasyonu'nu 19-20 Ocak'ta genel kurula götüreceğini açıklamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen henüz bir aday çıkmadı.

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı ile birlikte adaylık için Haluk Ulusoy, Mehmet Ali Yılmaz, Hasan Doğan, Ata Aksu, Celal Doğan ve Sadettin Saran'ın isimleri geçmesine rağmen Bıçakcı dışında hiçbiri resmî açıklama yapmadı.

Bütün adaylar kulis faaliyetlerini gizli gizli yürütürken, iktidarın Hasan Doğan'ı desteklediği, üniversite diploması olmadığı için aday olamayan Haluk Ulusoy'un yeni arayışlar içine girdiği senaryoları dolaşmaya başladı. Ulusoy'un federasyondaki tahsil ile ilgili kanunun kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun neticelenmesini beklediği bildirildi. Aday olamaması halinde ise kendi belirleyeceği bir isim için seçim çalışmalarını yürüteceği konuşuluyor. Kendisini yıpratmak istemeyen Ata Aksu'nun ise delegelerin aday göstermesi halinde seçime gireceği belirtiliyor.

Delegelerin oyların bölünmemesi ve yeni bir kaos ortamının yaşanmaması için herkesin üzerinde hemfikir olduğu UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'i ikna etmeyi düşündüğü iddia ediliyor.

İsmi adaylar arasında geçen Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, gazeteye Genel Kurul ilanı verilmeden adaylığını açıklamayacağını söyledi. Yılmaz, "Kongreye gidiyoruz dediler; ancak daha resmî ilanı vermediler. Seçimli kongre yapılırsa adayız. Zaten biz onların iyi bir yönetim göstermediklerini söylüyorduk. Onlar da demek ki bizimle aynı kanaatte oldukları için böyle bir karar aldılar. Ama ne şekilde genel kurula gelecekleri belli değil. Seçim yenilenecekse adayız. Fakat sanki sadece güven oylaması gibi bir tavır sergileyecekler gibi geliyor bana." dedi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Atalay ise "Bilindiği gibi genel kurula gitme kararı aldık. Gerekçeli kararımızı hafta içinde resmî olarak açıklayacağız." diye konuştu. Spor Servisi

Beğeniler: 4
Favoriler: 2
İzlenmeler: 429
favori
like
share
corleoni Tarih: 15.12.2005 13:44
en iyisi mehmet ali yılmaz ve haluk ulusoy