[URL=http://imageshack.us]
[COLOR=chocolate]Kadın her sabah olduğu gibi o günde beyaz değneği ve el yordamı ile otobüse binmişti.
Şoför :
-Soldan üçüncü sıra boş hanımefendi, dedi. Kadın 32 yaşında güzel bir bayandı ve eşi oldukça yakışıklı bir deniz subayı idi. Bundan bir kaç ay önce yanlış bir teşhis sonucu gerçekleştirilen ameliyatla gözlerini kaybetmişti genç kadın ve asla göremeyecekti. Kocası ameliyattan sonra acı gerçeği öğrenince yıkılmış ve kendi kendine bir söz vermişti. Asla karısını yalnız bırakmayacak, ona sonuna kadar destek olacak, kendi ayakları üzerinde durana kadar cesaret verecekti. Günler geçiyordu. Kadın her geçen gün kendini daha kötü hissediyor, çok sevdiği kocasına yük olduğunu düşünüyordu. Eşinin bu içine kapanık, karamsar hali kocayı çok üzüyordu. Bir an önce bir şeyler yapması gerekiyordu, karısı günden güne kendi içine kapanık dünyasında kayboluyordu. Bütün gün düşündü koca, nasıl yardım edebilirim güzeller güzeli eşime diye. Birden aklına eşinin eski işi geldi. Geri dönmesini isteyecekti. Ama bunu ona nasıl söyleyecekti, çünkü artık çok kırılgan ve neşesizdi. Bütün cesaretini toplayarak akşam karısına konuyu açtı. Karısı dehşetle gözlerini açtı:
- Ben bunu nasıl yaparım ben körüm, diye bağırdı. Kocası ona destek olacağını, her sabah kendisinin işe bırakacağını ve akşamları da iş çıkışında alacağını ve ona çok güvendiğini söyledi. Çünkü eşini tanıyordu ve bunu başarabileceğini biliyordu. Kadın büyük bir umutsuzlukla kabul etti çünkü eşini çok seviyordu ve onu kırmak istemiyordu. Her sabah eşini işine bırakıyor ve akşamları da alıyordu fedakar koca. Günler böyle ilerledi, karısı eskisinden biraz daha iyiydi. Fakat kocası daha fazlasını istiyordu, kendisine söz vermişti sonuna kadar gidecekti. Aksam karısına:
- Artık işe kendin gidip gelmelisin, dedi.
Kadın şaşırmıştı. Bunu asla yapamayacağını söyledi. Kocası ısrar edince onu yine kıramadı ve bütün cesaretini topladı. Bunu kendisi de istiyordu ama o kadar güveni yoktu. Sabahları kadın artık otobüs durağına kendisi gidiyor, otobüsüne biniyor ve otobüsten inerek işine gidebiliyordu. Günler günleri kovaladı, hiç bir problem yoktu. Yine bir gün otobüse binerken, şoför :
- Sizi kıskanıyorum, hanımefendi dedi. Kadın kendisine söylenip söylenmediğini anlayamadan, neden diye sordu.Şoför:
- Çünkü her sabah sizin arkanızdan bir deniz subayı genç adam otobüse biniyor ve bütün yol boyunca sevgi ile size bakıyor, otobüsten indikten sonra yeşil ışıkta yolun karşısına geçmenizi bekliyor siz binaya girdikten sonra arkanızdan öpücük yollayıp size her gün sevgiyle el sallıyor , dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 16812
favori
like
share
vahdettiny Tarih: 10.01.2011 09:19
SEVGİ YÜREKTEN GELİR VE YÜREKTEN DE ÇIKAR...TEŞEKKÜRLER. EMEĞİNE SAĞLIK. ARKADAŞLARIN HEPSİ BÖYLE ŞEYLERİN KALMADIĞINI SÖYLÜYOR. DOĞRUDUR. SAYISI AZ OLABİLİE. AMA BİZDE BU SAYININ ARTMASI İÇİN GÜZELLİKLERİ PAYLAŞALIM Kİ SAYILARI ARTSIN OLMAZ MI????
gsvedat Tarih: 12.12.2010 03:39
son kelimeleri okuyunca insan tuhaf oluyo
Nirvana Tarih: 06.07.2010 16:00
Böyle sevgiler aşklar fedakarlıklar var mı ki artık.Paylaşım için teşekkürler gerçekten unuttuğumuz bazı şeyleri hatırlatması için güzel bir hikaye...:3:
duble manyaqqqq Tarih: 07.04.2010 11:57
ElinizÊ saqlık harka olmuşşşşşş
SILA Tarih: 21.12.2005 19:06
mukemmel bir hikaye paylastigin icin tsk ler ve emegine saglik
Samsunlu55 Tarih: 21.12.2005 17:32
Aplam benim :3: nerde artık böyle sevgiler.. artık yok gibi birşey.. neyse aplam paylaştıgın için teşekkürler :3:
SU-PERISI Tarih: 18.12.2005 20:10
böyle sevgiye can kurban. Allah herkeze böyle sevgi nasip etsin. Ellerine sağlık arkadaşım
MaRaBoGLu61 Tarih: 18.12.2005 02:38
Harika bir hikaye

Tesekkürler Nisan
Angelina Tarih: 15.12.2005 22:11
Iste fedakarlik buna derim, eline saglik canim