Brezilya'nın efsane oyuncusu Pele şampiyonayı değerlendirirken, finalde kalacak 4 takımdan 3'ünün İngiltere, İtalya ve tabiki Brezilya olduğunu işaret ederken "Finalde bu takımların arasında Brezilya karşısına çıkabilecek takım olarak İngiltere'yi daha şanslı buluyorum" dedi.
Şampiyonada en büyük görevin teknik direktörleri Carlos Alberto'ya düştüğünü ve bununda turnuvadaki her mevkiye ikişer tane yüksek seviyede oyuncuya sahip olmaktan kaynaklandığına dikkat çekerken, şampiyonadaki gidişatı oyuncu seçimlerinin etki edeceğini belirtti.

İngiliz futbolunu sıkı bir şekidle takip eden Pele; "Son 2 senedir tüm maçlarını takip ediyorum ve hergeçen gün sahada bir önceki maçtan daha iyi bir İngiltere izliyorum" dedi.

"Şampiyonaya daha 7 ay var ama İtalya, Brezilya ve İngiltere son 2 senenin en iyi takımları."

Pele 1958, 1962 ve 1970 düzenlenen şampiyonalarda Brezilya formasını giyerek 3 şampiyonada da forma giyme şansını elde etmek gibi ulaşılması zor bir başarı elde etmişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 389
favori
like
share
puslukurt Tarih: 14.12.2005 21:59
Bu pelede devamlı ingiltere diyor yanılmıyorsam gine böyle bir turnuvada ingiltere demişti. Pelenin kafasında ingiltereye karşı bir sevgi var.. :20: