Fenerbahçe'den Belçika'nın birinci lig takımı Anderlecht'e transfer olan Serhat Akın, sonunda pes etti. Son 3 aydır teknik direktör Frank Vercauteren ile arası gergin olan Serhat, son 8 maçta oyundan alınmak veya yedekte kalmaktan rahatsızlık duyduğunu, teknik direktörünün uyguladığı 'sözde rotasyon sistemini' yalnızca kendine uyguladığını ve bunu dürüst görmediğini dile getirdi.

Serhat Akın, Belçika'da yaşadığı sıkıntıları şu sözlerle dile getirdi: ''Ben dünyanın en büyük kulüplerinden olan Fenerbahçe'den geldim. Burada amatör kümedeymiş gibi muamele görüyorum. Teknik direktörümüzle aramızdaki irtibat çok iyi değil. Anderlecht'te 7 gol atıp 5 asist yaptım, ama en az forvette ben oynadım. Bu böyle olmaz, menajerimle konuyu görüştüm. Önümüzdeki haftalar içinde kulüp yönetimi ile anlaşma sağlayamazsam, sözleşmemde olan özel bir maddeyi kullanarak Anderlecht'i terk etmeyi düşünüyorum. Şu an, 5 kulüpten ciddi teklifler aldım, ama ben, Anderlecth'e bir söz verdim. O da, 3 yıl burada oynamak. Onlar da bana devamlı oynayacağım sözünü vermişti. Şimdi teknik direktörüm Vercauteren'den cevap bekliyorum. Bu olumsuz bir cevap olursa, takımımdan ayrılacağım.'' Sağ kalçasındaki bağlarından 3 haftadır sakat olduğunu ve tedavisinin 2 hafta daha süreceğini belirten Serhat Akın, bu süreçte teknik direktörünün bir kez bile yanına gelmediğini, sakatlığıyla ilgilenmediğini dile getirerek, ''Böyle soğuk ve bencil bir insan görmedim'' dedi.

Öte yandan, Anderlecht'in menajeri Herman Van Holsbeeck, Serhat'a bazı Belçika gazetelerine hocası aleyhine yaptığı açıklamalar nedeniyle ceza verileceğini bildirdi.

Cezayla ilgili olarak kulübün disiplin kurulu kararını bugün verecek.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 408
favori
like
share
kurtjara Tarih: 17.12.2005 16:08
"Yıl sonuna kadar Avrupa'dayım"
Belçika Ligi takımlarından Anderlecht'te forma giyen milli futbolcu Serhat Akın, ''Sezon bitene kadar, şartlar ne olursa olsun Avrupa'da kalacağım'' dedi.

Serhat, kendisine ait internet sitesinde yaptığı açıklamada, Türkiye'ye geri döneceği ve kendisine yapılan teklifleri kabul ettiği yönünde haberlerle ilgili şunları kaydetti: ''Türkiye'ye bir gün dönmek istediğimi zaten daha önce yazmıştım. Türkiye benim yuvam. Bunu kabul ediyorum. Ama bir gerçeği üstüne basa basa yazıyorum, bu sezon Avrupa'dayım. Sezon bitene kadar, şartlar ne olursa olsun Avrupa'da kalacağım. Ben buraya gelirken belli hedefleri olan bir futbolcu olarak geldim. Hedeflerimi yerine getirmek için sonuna kadar mücadele edeceğim. Bu şartlar ne olursa olsun devam edecek. Kendime yeni bir düzen kurdum. Belçika'da kimseyle bir problemim yok. Herkesle aram çok iyi, birçok dostum var. Döneceğim yolundaki haberlere inanmamanızı istiyorum.'' Beşiktaş'tan resmi bir teklif almadığını kaydeden Serhat, siyah-beyazlı kulübün asbaşkanı Kıvanç Oktay'la da konuşmadığını anlattı.

Teknik direktörü ve kulübün menajeriyle dün biraraya geldiklerini anlatan Serhat Akın, şöyle devam etti: ''Toplantıda teknik direktörümüz bana benden memnun olduğunu, kesinlikle takımdan ayrılmamı istemediğini söyledi. 10 maçta 7 gol atan bir futbolcunun her teknik direktörün hayali olduğunu da söyleyerek adeta benim yüreğime su serpti. Kulüp menajerimiz de beni kesinlikle satmayacaklarını ve kendilerine gelecek kulüplerinde çok büyük paralar önermesi gerektiğini belirtti. Ben de tek sıkıntımın 10 maçın hemen hepsinde oyun devam ederken ve iyi oynadığım halde oyundan alındığımı, bunun da moralimi bozduğunu söyledim. 'En azından bu maçların 5'inde oyunda 90 dakika kalabilseydim' diyerek, sitemde bulundum. Hocamızda kendine göre haklı olduğu nedenleri sıraladı ve benim de gönlümü aldı. Böylece var olduğu söylenen gerginlik tamamıyla sona erdi.''
ED1 Tarih: 16.12.2005 15:57
Gitmesi onun için daha iyi olur, Belçikada dogru durust oynamiyor.
Oynadigi maçlarda hep ve hep gol atiyor, Anderlecht'in en iyi Santraforu..
Antrenorleri hep belçikalilari oynatiyor.. :16:

Amaan neyse gitsin, Boyle kotu bir takimi hak etmiyor Serhat!
Gitsin Ispanya, Italya, Ilginterede falan oynasin, Ona takim mi yok? :5:
kurtjara Tarih: 16.12.2005 15:20
"Ne olursa olsun buradan gideceğim"
Belçika Birinci Futbol Ligi takımlarından Anderlecht’de forma giyen Serhat Akın, kulübüne karşı verdiği demeçlerle ilgili teknik direktörü ve menajeriyle birlikte bugün basın toplantısı düzenleyecek.

Serhat, son birkaç gündür Anderlecht Kulübü Teknik Direktörü Vercauteren’in maç sırasında kadroda uyguladığı rotasyon sisteminden memnun kalmadığı eleştirilerinde bulunmuştu.

Serhat Akın, bugün Belçika’nın Het Nieuwsblad Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, "Ne olursa olsun Anderlecht’den gideceğim" açıklamasında bulundu.

Serhat, bu açıklamaları nedeniyle Anderlecht Kulübü’nden ceza alırsa, kulüp kuralları gereği maaşından yüzde 20 kesinti yapılacak.

Bu arada teknik direktör Vercauteren, yaptığı oyuncu değişiklikleri ve her hafta değişik bir kadroyla maçları çıkması nedeniyle Belçika basınından ağır eleştiri aldı.
puslukurt Tarih: 15.12.2005 22:53
Paylaşım için teşekkürler kurtjara..
Anka Tarih: 15.12.2005 18:23
[COLOR=orangered]Yazık olmus adam avrupada gene şikayet edio demek bişi avr abi nese hayırlısı olsun ben Serhat'ı sewerm... :20: