Futboldaki taraftar şiddetinin önüne geçmek için, olaylara karıştığı tespit edilenlere maç sırasında tutulacakları karakollarda uzmanlar tarafından centilmenlik eğitimi verilecek.

Olaylara karışan bin 2 kişinin takım profilinde ise Beşiktaş açık ara önde gidiyor. Buna göre, olaylara karışanların 224ü Beşiktaş, 64ü Fenerbahçe, 37si Galatasaray ve 3ü de Trabzonspor taraftarı.
Olaylara karıştığı için statlara girişi yasaklanan başta üç büyük kulübün fanatiklerinin deplasman maçlarına giderek yine olaylara karıştığının tespit edilmesi üzerine, mobil holiganların seyahatları önlenecek. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Spor Güvenlik Büro Amirliği de iller arasında koordinasyonu sağlayarak kimlikleri polis tarafından bilinen fanatikleri müsabaka süresince karakollarda tutulmasını sağlayacak. Emniyet kayıtlarına göre, mahkeme kararı ile bir yıl süre ile maçlara girmesi yasaklanan bin 2 kişiye, karakollarda iki saat süre ile Fair Play konusunda uzmanlar tarafından eğitim verilecek.

Sıkı takip

Olaylara karıştıkları gerekçesiyle maçlara İstanbulda girişlerine izin verilmeyen Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasarayın bazı taraftarlarının deplasman maçlarına gittiklerini anımsatan üst düzeydeki emniyet yetkilisi, Bu kişilerin deplasman maçlarında da olaylara karıştıklarını tespit ettik. Mobil Holigan olarak adlandırdığımız bu kişileri merkezdeki Spor Güvenlik Büro Amirliği aracılığıyla takip ediyoruz. Maçlara girişi yasaklı holiganların deplasmanda müsabaka izlemelerini bu merkez aracılığı ile önleyeceğiz dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share
corleoni Tarih: 24.12.2005 17:03
:181: böyle olmaz ama :181:
FreddyKrueger Tarih: 17.12.2005 22:04
İnşallah kurt usta
dream_catcher Tarih: 17.12.2005 14:36
katılıyorum abı
kurtjara Tarih: 17.12.2005 14:33
İnşallah önümüzdeki günlerde takımlarımız bu ligden düşerlerde stadlarımızda hoş keyifli maçlar bakarız.