Duygusal bir film karşısında hıçkırarak ağlayan kadınlar, kendi hayatlarındaki büyük acıları soğukkanlılıkla karşılayabilirler. Oysa duyguları bastırmak, gelecekte daha büyük psikolojik sorunlar yaratır.

Doğum nasıl doğal bir olay ise, ölüm de öyle.Tıp dünyasındaki gelişmeler sayesinde bazı bölgelerde ortalama insan ömrü daha uzun olabiliyor. Fakat sonucun hiçbir şekilde değiştirilemeyeceği de kesin.

Şimdi Ben ölecek miyim....  diyerek ağlamaya mı başlayalım? Elbette hayır. Ölümü mümkün olduğu kadar az düşünüp, bize verilen zamanı değerlendirmeye çalışmalıyız. Büyük acılar bizi bulduğu zaman da, uygulamamız gereken yöntem çok farklı olacak.

Kadınların bazı davranışlarına akıl erdirmek çok zordur. Önemsiz sıkıntılar çoğu zaman onlara bol bol gözyaşı döktürür. Ama büyük acılar karşısında soğukkanlılıklarını muhafaza edip bir damla gözyaşı dökmemeye çalışırlar.

Kadınların böyle davranmalarının başlıca nedeni, gerektiğinde ne kadar güçlü olduklarını göstermektir. Kadınların hepsi böyle davranır diye bir iddiamız yok. Ama film izlerken ağlayan kadınların bir bölümü, filmde yaşanan acıları kendi hayatlarında yaşarken çok farklı davranıyorlar.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 485
favori
like
share
casper Tarih: 19.12.2005 15:17
bazen doyasıya ağlayınca rahatlıyorum
FadiK Tarih: 18.12.2005 17:57
Bilgilerin icin cok tesekkürler dell_307 bende cok agliyorum bu siralar :19:
mollycan Tarih: 17.12.2005 21:23
bu siralar gözyaslarimi erteledigim filan yok :19: