Fatih, önceki gün İstanbul’a gelirken ruhsatlı tabancasını da yanında taşırken, ‘Tatil için İstanbul’da kalacağım. Bu yüzden silahımı da getirdim’ açıklaması yaptı. Daha önce Trabzonsporlu futbolcular kampta tüfeklerle poz vermiş ve tepkilere yol açmış, bordo mavili yönetim geçen yıl yaz aylarında da bir yönetmelikle ‘Kampta silah taşıyan futbolcuya 5 milyar lira para cezası’ kesileceğini açıklamıştı. Ancak bu sezon Fatih’in bir deplasmana gelirken yanında silahını taşıması kafaları karıştırdı.

Trabzon’da silah merakı bir başka

Trabzonsporlu futbolcuların silah tutkusu başka. Bordo mavililer geçtiğimiz yıllarda takımın kampında tüfeklerle objektiflerin karşısına da geçti. 2002 Nisan’ında yabancıları dışındaki bordo mavili futbolcular silah ruhtası almak için Trabzon Valiliği’ne başvuruda bulundu. 2004 yılında bir şirket, bazı bordo mavili futbolculara silah hediye etti. Kulüp yönetim kurulu futbolcular arasındaki silah tutkusu nedeniyle 2004 Ağustos’unda kampta silah bulundurmayı yasakladı.

Tanju: Potayı kurşunladı kulüpten gönderildi

Türkiye Ligi’nin eski gol kralı Tanju Çolak da silah tutkusuyla ünlüdür. Bu tutku onun Galatasaray ile yollarının ayrılmasında da önemli rol oynamıştır. Galatasaray’ın ünlü golcüsü Florya Metin Oktay Tesisleri’nin salonundaki basketbol potalarını kendisine hedef yapar. Tabancasıyla potayı süzgeçe çevirir. Dönemin Galatasaray Başkanı Alp Yalman, salondaki potaların halini görünce Tanju’nun ipini çeker ve hemen gönderilmesini ister. Tanju ile ipler toparılır ve 1991-92 sezonu sonunda Fenerbahçe’ye transfer olur.

Ali Nail: Az daha takım arkadaşını vuracaktı

Fenerbahçe ve milli takımın eski yıldızlarından Ali Nail Durmuş da silah merakıyla biliniyordu. Bursaspor’da kaptanlığa kadar ulaşan Ali Nail’in ilginç bir silah macerası kulaktan kulağa dolaşıyor. Yaşandığı yıllarda ört-bas edilen bu olay aynen şöyle gerçekleşti:

Bir maç öncesinde soyunma odasında Ali Nail’in silahını çantasına koyduğunu gören bir takım arkadaşı, gizlice eline aldığı silahla oynarken bir anda ateş etti. Soyunma odasında büyük bir panik yaşandığı sırada silah kullanmayı bilmeyen bu futbolcu az kalsın Danimarkalı Pingel’i vuracaktı. Ali Nail hemen silahı eline alıp şarjörünü çıkardı, herkes sus-pus bir şekilde maça çıktı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1212
favori
like
share
corleoni Tarih: 08.01.2006 01:52
kötü bir merak
cetin_bezirgan Tarih: 26.12.2005 16:11
Wallahi bende bilmiyodum tanjunun bu yuzden gittiğini ... !!!
memoli_07 Tarih: 24.12.2005 15:02
ellerine sağlık
FreddyKrueger Tarih: 20.12.2005 17:11
Demek ki tanju'yu biz qöndermişiz
ZeuS Tarih: 19.12.2005 11:12
demekkı bu yuzden gonderılmış
puslukurt Tarih: 19.12.2005 10:33
Tanju: Potayı kurşunladı kulüpten gönderildi

Türkiye Liginin eski gol kralı Tanju Çolak da silah tutkusuyla ünlüdür. Bu tutku onun Galatasaray ile yollarının ayrılmasında da önemli rol oynamıştır. Galatasarayın ünlü golcüsü Florya Metin Oktay Tesislerinin salonundaki basketbol potalarını kendisine hedef yapar. Tabancasıyla potayı süzgeçe çevirir. Dönemin Galatasaray Başkanı Alp Yalman, salondaki potaların halini görünce Tanjunun ipini çeker ve hemen gönderilmesini ister. Tanju ile ipler toparılır ve 1991-92 sezonu sonunda Fenerbahçeye transfer olur.

Tanjunun bu olayını bilmiyordum hayret ettim.. :20:
Paylaşım için teşekkürler kurt..