Göz Seyirmesi - Göz Kapağı Seyirmesi Nedenleri - Göz Kapağı Seyirmesi Neden Olur - Göz Seyirmesi SebepleriGöz Kapağı Seyirmesi Seğirmesi Zaman zaman bir göz kapağında seyirmenin verdiği rahatsızlığı hissedebilirsiniz. Göz kapağının elde olmadan titreşmesi genellikle sadece birkaç saniye sürer fakat rahatsız edici olabilir ve gözlerinizde bir rahatsızlık olup olmadığını merak etmenize yol açabilir.

Genellikle endişe edecek bir şey yoktur çünkü seyirme hemen her zaman önemsiz bir rahatsızlıktır. Elde kolda veya ayakta ara sıra bir kasın seylrmesi sık rastlanan bir olaydır ve göz seyirmelerlnln meydana gelişi sık olabilir ama süresi birkaç saniyedir.

Çoğu seyirmelere neyin sebep olduğunu hiç kimse tam olarak bilmiyor fakat birçok insan bunların stres ve zihinsel bağlantılı olduğunu belirtmektedirler. Birçok kişi bunları tedirgin edici bulduğu için endişe eder.

Bazıları ise daha ciddi bir sorunun işareti olmasından korkar. Bazı kimselerde göz kapakları nadir görülen bir rahatsızlık olan esansiyel blefarospazm nedeniyle kendiliğinden kapanır. Göz seyirmeleri çok ender olarak ciddi hastalık belirtisidir.

Ciddi yüz tikleri yüz adaleleri spazmları ve multiple sklerozis göz kapaklarını da etkileyebilir fakat bu hastalıkların belirtileri doktorunuzun normal göz seyirmesiyle karıştırmayacağı kadar farklıdır.

Göz seyirmeleri hemen her zaman zararsızdır fakat rahatsız edici olabilir. Etkilenen göz kapağına hafif masaj yapmayı deneyin. Çoğu kimseler bunun seyirmeyi belirgin şekilde rahatlattığını farkederler.


alıntı

Göz Seyirmesi Nedir - Göz Seyirmesinin Nedenleri - Göz Seyirmesi Hakkinda Bilgi

Birçok insan hayatlarının bazı noktasında acayip, istemdışı kas seğirmesiyle karşılaşmıştır. Fakat belki bunların en rahatsız edeni göz kapaklarının seyirmesidir. Bunun nedeni nedir?

Genelde, bunlar iyi huyludur. Bu duruma stres ve yorgunluk da neden olabiliyor. Göz kapağını kontrol eden kaslar küçük ve çok hassastır.

Stres, yorgunluk ve kafein gibi uyaranlar bu kasların titreşmesine yol açıyor. Titreşimler fazla olunca gözde sinir sistemiyle ilgili istemdışı seyirmeler oluyor.

Diğer nedenler arasında ise aşırı kafein alımından oluşan titremeler, bilgisayar ekranı karşısında uzun süre vakit geçirme ve hatta uzun süreli kontak lens takılmasından meydana gelen kaşıntı yer alıyor.

Bu durum normal olarak geçicidir. Kendi kendinize uygulayabileceğiniz tedavi yolları var. Daha az kahve içmek, göz damlası kullanmak ve daha fazla dinlenmek gibi yöntemler göz seyremesini azaltır.

Çok belirgin ve uzun süreli göz seyremesi daha ciddi bir nörolojik hastalık belirtisi olabilir. Bu durum çok nadirdir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 11298
favori
like
share