Gözlemeci çift, dükkanlarında 200 bin euro dolu çanta buldu. 30 yıllık gelirlerine denk gelen parayı saklamayıp sahibine teslim etti
DÜRÜSTLÜK örneği Alanya'da yaşandı. Gözlemecilik yapan Şahizer-Cemil Erdemir'in dükkanına gelen gurbetçi S.F, gözlemesini yedikten sonra çıkıp gitti. Cemil Erdemir, masayı temizlerken yerde bir çanta buldu ve alıp tezgahın arkasına götürdü.

DESTE DESTE EURO
ÇİFT, burada açtıkları çantanın euro dolu olduğunu görünce şaşkınlık yaşadı. Saydıkları para 200 bin euro çıktı. Erdemir çifti, sahibinin dönebileceği ihtimalini dikkate alarak akşama kadar bekledi. Ancak gelen olmadı.

OĞLUNUN EV PARASI
ÇİFT, bunun üzerine çantadan çıkan numarayı arayarak sahibine ulaşmaya çalıştı. Telefonu açan olmayınca polise gitti. Uzun uğraşlar sonunda S.F'ye ulaşıldı. Büyük sevinç yaşayan S.F, 'İnsanlık ölmemiş' dedi.

200 bin euroya el sürmediler!
Antalya'da 10 yıldır gözlemecilik yapan Cemil ve Şahizer Erdemir çifti, insanlık örneği gösterdi. Geçtiğimiz gün işyerlerinde unutulan bir çantayı farkeden Erdemir çifti, akşam saatine kadar kimse gelip çantayı almayınca çantayı açtı. İçinde 200 bin euro olduğunu gören Erdemir çifti, çantanın içinde bulduklar numarayı aradılar. Fakat telefona cevap verilmeyince durumu hemen polise bildirdiler.

EV ALACAKLARMIŞ
İçİnde 200 bin euro olan çantayla birlikte karakola giden ve çantanın sahibini bulan Cemil Erdemir olayı şöyle anlattı: 'Polisle birlikte hareket ederek geç saatlerde S.F. adlı kişiye ulaştık. S.F, paranın kendisine ait olduğunu ve oğluna ev almak için bankadan çektiklerini söyledi. 15 yıldır Alanya'da yaşayan S.F, gece geç saatte işyerime geldi ve çantasını kendisine teslim ettik.''

HERKES ELEŞTİRİYOR
Çanta sahibinin kendisine 800 YTL vermek istediğini anlatan Erdemir, 'Bunu kabul etmedim. Para isteseydim zaten çantayı vermezdim'' dedi. Çevresindekilerin onu eleştirdiğini ifade eden Erdemir, 'Daha önce de iki kez para dolu çanta buldum ve sahiplerine teslim ettim. Ekonomik sıkıntılarımız da var ama haram parayı çocuklarıma asla yedirmem. Bin kere daha bulsam bin kere daha teslim ederim'' dedi. (aa)

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 614
favori
like
share
serhatbey_066 Tarih: 15.01.2006 10:43
helal olsun yani ne kadar dürüst bir aileki parayı alıp harcamamışla yakışır bizim türk halkına
puslukurt Tarih: 21.12.2005 18:15
Böyle bir zamanda böyle insanları bulmak çok zor tebrik etmek lazım bu kişileri.
Haber için teşekkürler casper..
SU-PERISI Tarih: 21.12.2005 15:32
Böyle insanlara can kurban ya. demek bu tür insanlarda varmı halen aramızda. Allahım kimseye haram lokma yedirmesin
kurtjara Tarih: 21.12.2005 11:51
Bravo doğrusu gerçekten dürüst insanlarmış tebrikler