slm,

bir organizasyon kurmaya çalışıyorum..

siyasi olmayan ,

oluşum süreci devam ediyor ama insanlara nasıl yaklaşmalıyım, dikey hiyararşi yerine yatay hiyerarşi kurulmalı diyorlar ve de örneğin başkan yerine koordinasyon sorumlusu demek gerekirmiş.. vs..

gibi bazı şeyleri öğrenmem gerekli bu tarz bilgileri öğrenebileceğim fikir alışverişinde bulunacağım..bir grup varmı man-board'da kesin vardır ama açıkça benim biraz kafam döndü:) sorayım dedim

teşekkürederim

kolay gelsin

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 593
favori
like
share
H@lis Tarih: 24.12.2005 01:03
Selam

Ögrenimi almanayada gördügüm icin elimden geldihi kadar sana türkce yazmaya ve anlatmaya ugrasacam..


Matrix organisation tavsiye ederim bu sekil de dikey ve yatay bir biriyle baglanip hiyararsi de agkurmus oluyorsun...

Ögrenim baskani derken herhalde yönetice kisi diyorsun..?? burda Managent by Deligation tavsiye ederim yani Nisan arkadasimizin balik kilcihi dedgi ve dogu asyadan gelen bu yöntem emir yokardan asahi dogru gelen bir yöntemdir...
matamec Tarih: 23.12.2005 22:20
lemyezel siyasi olmayan diye eklemiştim ama bir daha söyleyim siyasi değil..

oluşum bir öğrenci organzasyonu olacak
Halaskar Tarih: 22.12.2005 15:15
Beyin Fırtınası gibi bir teknik galiba :20:
NiSaN Tarih: 22.12.2005 00:36
Sevgili matamec arkadaşım. Günümüz de artık dikey iletişim yatay iletişimle paralel gittiği takdirde daha verimli olacağı sonucuna ulaşılmıştır. Özellikle yeni iletişim teknikleri arasında bir yöntem vardır ki, bu yöntemi tavsiye edebilirim sana. "Balık Kılçığı Yöntemi" Bu yöntemle öncelikle amaç belirlenir. Sonra amaca giden yolda yapılması gerekenler. Tabiki tüm bunlar başkan liderliğinde grup üyeleri ile birlikte yürütülür. Seçilen her yol için bir grup oluşturulur ve her grup analiz ettiği yol ile ilgili artı ve eksi yönleri diğer gruplarada sunar. Sonuç grup tarafından değerlendirilerek birisi seçilir ve bu defada o seçilen üzerinde çalışmalar yapılır. Buna bir nevi tümdengelimde denilebilir.
Güzel anlatamamış olabilirim ama özetle şunu diyebilirim ki; yatay iletişime önem vererek ve o grup üyelerine çalışmalar yaptırarak daha verimli sonuca ulaşılabileceği günümüzün rağbet gören en önemli tekniklerindendir.
LEVIS-501 Tarih: 21.12.2005 23:12
Konunun yeri BOARD SORUNLARI degildi, burasi sanirim daha uygun!
Halaskar Tarih: 21.12.2005 19:54
Kuracağın organizasyonun amacı nedir? Ne amaçla oluşturulacak bunları bilsek belki yardımcı oluruz arkadaşım sana. Siyasi bir oluşum mu yoksa sosyo kültürel bir oluşum mu yoksa başka bir hiyerarşi düzeni içinde vuku bulacak bir oluşum mu?