İngilterede Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleritarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ettiklerini ortaya koydu.

Zeki kadınların evlenmeleri halinde de evliliklerini sürdürmek için mücadele etmek zorunda kaldıklarına dikkati çeken İngiliz bilim adamları, kariyerlerinde başarılı olan kadınların aynı başarıyı evliliklerinde gösterebilmek için özel çaba harcamaları gerektiğini bildirdi.

İngiliz bilim adamlarına göre, erkekler kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ediyor.
900 kadın ve erkeğin 10 yaşında IQ larını ölçen ve 40 lı yaşlarına kadar yaşamlarının nasıl geliştiğini izleyen bilim adamları, zeki birer öğrenci olan kız çocuklarının evlilik hayatlarında başarılı olamadıklarını ortaya koydu. Erkeklerinse tam tersi bir grafik çizdiklerine dikkati çeken bilimadamları, evlilikte başarıya ulaşan erkeklerin yüzde 88 inin başarılı ve iyi para kazanan erkekler olduğunu gösterdi.
Bu arada İngiltere de yapılan bir başka araştırmanın sonuçları da, İngiliz kadınların sadece beşte birinin kendini çekici bulduğunu, kendini seksi diye tarif edenlerin oranınınsa bunun bile altında kaldığını gösterdi.

ÇEKİCİ KADINLAR DAHA ŞANSLI
London School of Economics ve Harvard Üniversitesi tarafından 3200 kadınla yapılan anketlere dayandırılan araştırmanın sonuçları, kadınların yüzde 50 sinin, çekici kadınların hayattaki başarı şanslarının çok daha yüksek olduğuna inandığını ortaya koydu.

BREZİLYALI KADINLAR KENDİNE GÜVENİYOR
ABD, Kanada, İtalya, Fransa, Hollanda, Portekiz, Brezilya ve Arjantin de de yapılan araştırmaya göre, dünyada kendisine harika tabirini en yüksek oranda yakıştıran da Brezilyalı kadınlar oldu. Brezilyalı kadınların yüzde 6 sı kendisini kusursuz olarak tanımladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 500
favori
like
share
FadiK Tarih: 26.12.2005 20:50
Bilgilerin icin cok tesekkürler missx
eBRuLy Tarih: 24.12.2005 17:01
Tesekkürler missx :23:
casper Tarih: 23.12.2005 21:51
paylaşımın için teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 23.12.2005 10:57
paylaşımların için teşekkürler
mollycan Tarih: 22.12.2005 23:40
brezilyali kadinlarda amma havaliymis he
bilgilerin icin tesekkürler missx