Yaşla ve cilt yapısıyla birlikte elbette ki her insan senelerin olumsuz etkisinden nasibini alır. Fakat nasıl olur da kimi kadınların cildi daha 30'lu yaşlarda belirgin bir biçimde kırışmaya başlarken kimileri 70'ine merdiven dayadığında bile hala genç ve güzel görünebiliyor?

Öncelikle bu sorunun yanıtını kişi kendisinde aramalı. Çünkü gençlik yıllarınızda cildinize nasıl davranırsanız, seneler geçtikçe de o oranda bir sonuç alırsınız. Sigara kullanıyor, beslenmenize dikkat etmiyor, spor yapmıyor, cildinizi temizlemiyorsanız onun da size olumlu bir yanıt vermesini beklemeyin.

Yaşlanma ve kırışıklıklarla mücadelede meyve ve sebze ağırlıklı bir beslenme programı birçok kozmetik ürününden çok daha etkili. Avustralya'da yapılan bir araştırma da sebze ve meyvelerin yaşlanmaya karşı başarılı bir mücadele elde ettiği sonucuna vardı.

Melbourne Üniversitesi'nden Mark Wahlqvist, Yunanistan, Avustralya ve İsveç'te 70 yaşın üzerindeki kadınların beslenme alışkanlıklarını inceledi. Wahlqvist'e göre, bitkisel bir beslenme programı ile cildin yaşlanma derecesi ve kırışıklıklar arasında sıkı bir bağ bulunuyor. Sebze, meyve, zeytinyağı ve ceviz ile beslenen kişilerde tereyağı, kırmızı et ve şekerli yiyecekleri tüketen kişilere oranla kırışıklıklar çok daha az görülüyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 390
favori
like
share
eBRuLy Tarih: 24.12.2005 16:59
Tesekkürler canim :3:
FadiK Tarih: 24.12.2005 16:24
Sagol bilgilerin icin cadikizcim tesekkürler :85:
SU-PERISI Tarih: 23.12.2005 22:19
paylaşım için teşekkürler eline sağlık kardeşim
casper Tarih: 23.12.2005 21:35
paylaşımın için teşekkürler