Gürcistan Futbol Federasyonu yaptığı bir açıklama ile ünlü Alman teknik direktör Klaus Toppmoeller'in önümüzdeki 2 yıl boyunca Gürcistan Milli Takımı'nı çalıştıracağını bildirdi.

Gürcistan Futbol Federasyonu Başkanı Nodar Akhalkatsy konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, "Klaus Toppmoeller 2 yıl boyunca bizimle çalışmayı kabul etmiştir" dedi. Alman teknik adam Toppmoeller Dünya Kupası grup elemelerinde Türkiye'nin de bulunduğu 2. grupta başarısız sonuçlar alan ve grubu sondan ikincisi sırada bitiren Gürcistan Milli Takımı'nın teknik direktörü Gaioz Darsadze'nin yerine getirilecek. Gaioz Darsadze'de geçtiğimiz Temmuz ayında kovulan Fransız teknik direktör Alain Giresse'nin yerine getirilmişti.

54 yaşında ki Alman teknik direktör Toppmoeller'in de Alman Ligi Bundesliga'da Hamburg'u çalıştırırken alınan kötü sonuçlar üzerine 2004 yılı Ekim ayında görevine son verilmişti. 2002 yılında Almanya'da yılın teknik direktörü seçilen Toppmoeller başında bulunduğu Bayern Leverkusen'e Şampiyonlar Ligi'nde final oynatmış, Almanya Kupası'nı kazandırmış ve Leverkusen o yıl Bundesliga'yı 2. sırada bitirmişti.


Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 345
favori
like
share
GS2004 Tarih: 27.12.2005 21:57
Aslinda iyi bir hoca Toppmoellere bol sanslar...


Haber icin Tesekkürler Kardes
FreddyKrueger Tarih: 27.12.2005 21:55
Başarılı teknik adamlardan biriydi bakalım burda ne yapacak :20:
Haber için saol Ustam