Tüm genç kızların hayali olan düğün gününde mükemmel görünmek için doğru gelinlik seçimi yapmak çok önemlidir.


Genç kızların en mükemmel olmayı istedikleri gün düğün günleridir. Bu özel günde harikulade görünmek için gelinlik seçimini doğru yapmak büyük önem taşır. İşte çeşitli vücut yapılarına göre gelinlik tavsiyeleri...

Dikdörtgenlere büzgülü

Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir. Omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri onlara uygun olacaktır.

Kum saatine her model


Genelde ideal vücut tipi olarak görülen bu vücutlar için hemen her model gelinliğin yakıştığı söylenebilir. Yine de bu tiptekilere bellerini ortaya çıkaran modeller önerilebilir.

Armutlara hafif vatkalı

Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı en aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır. Çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır. Kalın belli bir vücut için kesinlikle V tipinde bir gelinlik modeli seçilmelidir. Armut vücutlulara kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

Üçgenlere düz kesim

Üçgen tipli vücuda sahip kadınların omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 587
favori
like
share
yasin çelikten Tarih: 22.11.2009 15:20
slm
+
kelebek kız Tarih: 28.12.2005 17:12
bilgiler için sağolllllll
casper Tarih: 27.12.2005 22:39
teşekkürler cadıkızcım.
SU-PERISI Tarih: 27.12.2005 16:39
teşekkürler canım kardeşim ellerine sağlık
eBRuLy Tarih: 27.12.2005 13:40
sagol canim bilgilerin icin
FadiK Tarih: 26.12.2005 20:41
Bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim