İNGİLTERE`de yapılan bir araştırma sonrasında, boşanan kadınların bu sıkıntılı dönemi erkeklere göre daha kolay atlattığı ortaya çıktı

--------------------------------------------------------------------------------

Boşanan kadınların bu sıkıntılı dönemi erkeklere göre daha kolay atlattığı ortaya çıktı. Araştırmayı yapan uzmanlar boşanmış 3 bin 500 kadın ve erkeği inceledi. Bu araştırma sonunda ayrılığın erkekler için daha üzüntü verici, kafa karıştırıcı ve hatta intiharı düşündürecek kadar sarsıcı olduğu belirlendi. Uzmanlara göre erkekler, iş hayatında boşanmanın ardından ciddi bir sarsıntı yaşayabiliyor. Erkeklere nazaran kadınlar ise kariyerlerini devam ettirmekte daha az zorlanıyorlar. Yani hayat kadınlar için kaldığı yerden devam ediyor.

Bu anketin sonuçlarını değerlendiren araştırmacıların dikkat çektiği bir diğer nokta ise; uzun vadede ayrılan çiftlerin büyük çoğunlukla uzlaştığı bir konu var: Kendilerini boşanmadan önceki günlerine kıyasla çok daha iyi hissediyorlar. Fakat bu noktada da boşanmış kadınlar erkeklere nazaran mutluluk derecelerini daha yüksek vermişler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 585
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 29.12.2005 10:41
paylaşım için teşekkürler canım kardeşim
FadiK Tarih: 29.12.2005 00:24
Katilmiyorum bu kadin erkek herkezi etkiler bence. Bana göre cok yanlis bir tespit :20:
casper Tarih: 28.12.2005 22:41
çok etkiler ancak biz kadınlar çok güçlü biryapıya sahipiz o nedenle pek belli etmeyiz.Ama içimizde nefırtınalar kopar :79: