Bebek gibi bir cilde, pürüzsüz bacaklara, daha dik göğüslere sahip olmak istemez misiniz? İşte ünlülerin doktoru Ziya Şaylan `dan estetik harikaları

--------------------------------------------------------------------------------

Yurt dışında ünlülerin doktoru olarak tanınan Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ziya Şaylan, Türkiye`deki ilk merkezini Fulya Polat Towerside de açtı. Aesthetix adlı merkez, dünyanın son estetik harikalarını, bakımına ve dış görünümüne önem verenlerle buluşturuyor. İşte, Dr. Şaylan `dan Türkiye`deki estetik anlayışına yeni bir boyut getirecek teknikler...

Üzgün ifadeye son S-Lift: Yüz germe operasyonlarına alternatif olarak geliştirilen yöntem, normal ameliyatlardan daha kısa sürede iyileşmeyi vaat ediyor. Op. Dr. Şaylan, kendi geliştirdiği S-Lift `in yüz germe ameliyatlarından farklı olduğuna dikkat çekiyor. Eski yöntemde bir haftayı bulan iyileşme süreci, S-Lift yönteminde çok daha kısalıyor. Dikiş olmadığı için, hem saç kaybı olmuyor, hem de daha doğal bir görüntü kazanılıyor. Yöntemde, yüz derisi altındaki adale dokusunu fazla açmadan özel bir dikiş ile elmacık kemiklerine dikiliyor. Yüzdeki yorgun ve üzüntülü ifade de ortadan kalkıyor. S-Lift`in maliyeti 5-6 bir dolar arasında.

Bebek cildi gibi S-Peel: Opr. Dr. Şaylan `ın Brezilya`dan getirdiği yöntemde, cildinizdeki yaşlanmış tabaka alüminyum parçacıklarından oluşan kum püskürtülerek temizleniyor. Daha sonra "sirke asidi" ile deride kontrollü bir yanık oluşturuluyor. İşlemden 3 gün sonra güneş yanığı gibi dökülen derinin altından, bebek gibi bir cilt çıkıyor. İşlemin daha başarılı olabilmesi için 4-5 kez daha tekrarlanması tavsiye ediliyor. Bir seanslık S-Peel uygulaması, 200 Dolar civarında.

Çekici göğüsler Titanyum göğüs sütyeni: Cilt altına yerleştirilen titanyum kaplı sentetik bir kumaş sütyen kaburgalara ve göğüs adalesine dikilerek, göğüslerin sürekli olarak sarkmadan yukarıda kalması sağlanıyor. 6 bin dolara malolan sütyen sayesinde, meme dokusu bir torba gibi bir araya toplanıyor ve sarkmaya sebep olan gevşeklik gideriliyor.

Hataları düzeltin Liposhifting: Estetik cerrahideki en büyük problemlerden birisi de, liposuction (yağ emme) işlemi sonucu meydana gelen hatalar. Vücuttan kalın borularla ve çok fazla yağ emilmesine bağlı olarak tamiri imkânsız çukurlar meydana gelebiliyor. Bu hatalar önceden cerrahlar tarafından engebeli dokular yeniden emilerek veya bu olukların içine yağ sıkılarak dolduruluyordu. Ancak, etkili bir düzelme sağlanamıyordu. Dr. Ziya Şaylan `ın geliştirdiği "Liposhifting" yönteminde ise, cilt altından yağ dokusu kaydırılarak çukurlar dulduruluyor. Lokal anestezi altında yapılan işlemden bir hafta sonra ciltteki pürüzlü görünüm tamamen ortadan kalkıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 832
favori
like
share
eBRuLy Tarih: 29.12.2005 18:08
tesekkürler canim
SU-PERISI Tarih: 29.12.2005 09:52
paylaşım için teşekkürler eline sağlık kardeşim
FadiK Tarih: 29.12.2005 00:46
Sagolasin cadikizcim cok tesekkürler
casper Tarih: 28.12.2005 21:26
paylaşımın için teşekkürler canım