[COLOR=orangered]Mail hack yöntemlerinden biri olan karşı tarafa kullandığı mail adresinin bir kopyasını yollayarak kişiyi kandırıp username ve passwordunu mail adresinize göndermesini sağlamak (Tabi daha sonra bazı lamer ruhlu insanlar sayesinde herkesin eline düşünce artık önemini yitirdi. Fakat önemli olan ilk hazırlayan kişinin kurnazca birşey hazırladığı gerçeği ve bende bu nedenle takdire şayan görüyorum). Ancak bunu bazı internet cafelerde veya remote kontrolü sağlamayı başaranlar ele geçirmek istedikleri mail adreslerini almak ve kullanıcıyı yanıtlmak için bu *.HTM veya *.HTML dosyalarını HardDisk üzerine kaydedip sonrada Internet Explorer`ın giriş sayfası falan yaparak kullanıcının yanılmasını sağladılar. Fakat bu sistemin artık herkesin eline düşmüş olmasıyla kimsenin bunu yemiyor olması bir gerçek. Artık kullanıcı browserı açtıktan sonra gireceği adresi kendi yazıyor böylecede HardDisk üzerinde kaydedilmiş olan bir adrese yönlendirilerek mail şifresinin başkasının eline geçmesini imkansızlaştırıyor.
İşte bu noktada "Asla imkansız diye birşey yoktur" diyip işe koyulduğumuz zaman bunuda aşabileceğimizi göreceğiz
İsterseniz başlayalım...

1- Sahte mail kodlarından birini bir yerden bulup temin edelim.. şuan benim elimde bazı kodlar var ancak tam olarak test edipte çalışıp çalışmadığını bilmediğim için sizi boşuna oyalamayim siz bir yerden henüz kullandığı hostingi çökmemiş olan bir kod bulursanız daha sağlıklı olur..

2- Bu kodu alıp bir notepadle açın.. ve tagları arasını kullandığı mail serverın giriş sayfasındaki title`la aynı yapınki dikkat çekmesin..

3- Sonra hangi adresse mesela hotmail.comdan bir mailse.. dosyanızı [URL]http://www.hotmail.com .htm" target="_blank">[URL]http://http://www.hotmail.com .htm olarak Desktop dizinine kaydedin.

4- Oluşturduğunuz dosyanın üzerine gelin ve Özellikler yazısına tıklayarak dosyayı gizli konuma getirin.
5- Eğer Windowsta Gizli dosyaları göster aktifse bunuda Bilgisayarım*Araçlar*Klasör Seçenekleri*Görünüm bölümünden pasif konuma getirin.

Daha sonra Internet explorerı açıp browsera "http://www.hotmail.com " yazın ve bombayı görün.. karşınıza HDD üzerine kaydetmiş olduğunuz [URL]http://www.hotmail.com sayfası gelecektir.

Burda önemli olan Internet Explorer`ın tüm Windows sürümlerinde Desktop dizinini root dizin olarak tanımlamasıdır. Bende bunu farkettim ve bu şekilde kullanabileceğim birden aklıma geldi.. Umarım herkesin işine yarar.. Ancak unutmayınki.. bunu Internet cefelerde falan masum insanlara zarar verip kişisel şeylerini öğrenmek için yapmanız sizin bir lamer olduğunuz ve Egonuzu tatmin etmek için yaptığınız gerçeğinden başka hiçbirşeyi göstermez. Asla masum insanlara zarar vermek için kullanmayın.

Madem bu yöntemi anlattım birde bunun yanında nasıl korunacağınızı anlatmak sanki kutsal bir görevmiş gibi çöküyor omuzlarıma..

Profosyonel bir kullanıcı bu yazıyı bu noktaya kadar okuduktan sonra nasıl kurtulabileceğini hemen kendi kafasında oluşturmuştur. Ancak oluşturamayanlar için bunuda anlatim.. Gerek Internet Explorer gerekse diğer Browserlar yazdığınız bir url`yi direk olarak "http://" düzeneği olarak tanımlasada bunu yazmadığınız zaman yukarda anlatılanlar gibi HDD üzerinden sayfa açmak mümkün.. Fakat gireceğiniz sayfanın url`sini yazmadan önce başına [URL]Http:// koyarsanız bu size gerçek sayfanın açılmasını sağlayacaktır.


Alıntıdır...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1114
favori
like
share
Lahika Tarih: 04.07.2007 12:30
pek bişi anlamadım açıkçası
Kime Ne Tarih: 27.05.2006 16:41
Tşkler emeğine SağLık...
sbey2 Tarih: 27.05.2006 09:10
saol
serhatbey_066 Tarih: 15.01.2006 11:19
allah senden razı olsun ustat
Turania Tarih: 12.01.2006 11:53
ALLAH RAZI OLSUN
emrahbcksz Tarih: 04.01.2006 23:28
saolasın
FreddyKrueger Tarih: 31.12.2005 12:36
Te$ekkürLer...