sinirlenmemek için ne yapmalı - sinirlerimizi yatıştırmak için yapmamız gerekenler - sinirlenmemenin yolları nelerdir

Biz insanlar ruhsal sorunlar yaşayabiliyoruz. Sinirli olabiliyor, kızgın davranabiliyoruz bu davranışları elimizde olmadan’da sergileyebiliyoruz. Hatta bazen sinirli olduğumuz günlerde ağzımızdan çıkan kötü sözlerin bile farkında olamayabiliyoruz. Aslında bu davranışlar kimsenin zararına değildir kendimize verdiğimiz işkencedir. Çünkü bir insan ne kaybederse kötü diliyle kaybeder. Kötü dile sahip olmak içinde sinirlenmek yeterli oluyor. Ama herkes bence bu düşüncelerden vazgeçmeli ve sinirlenmemek için elinden gelen çalışmayı sarf etmeli. Tamam, Belki istemeden sinirlenebilir yada davranış bozukluğu sergileyebilirsiniz ama bunlar sizin dostlarınızı, sevdiklerinizi kaybetmenizde en büyük rolü üstlenecektir. Bu yüzden aşağıda size maddeler şeklinde sinirlerinizden kurtulmanız için yapmanız gerekenleri yazacağım buyurun.

Sinirlenmemek İçin Yapmanız Gerekenler:
1) Hayatınız boyunca her şeyin yolunda gideceği düşüncesine kapılmayın bazen hayal kırıklıklarıyla karşılaşacağınızı bilin. Unutmayın ki bu dünya kimseye adaletli davranmıyor.
2) Sizi nelerin sinirlendirdiğini iyice bilin sonra o konu hakkında olumlu düşüncelerle ve sakin tavırlar sergileyerek çözümleme yapın.
3) Olmadı beden rahatlatıcı kısa dönemlik sinir hapları kullanın. Tabi hap kullanımı aşırı sinirli olanlara önerilir.
4) Nerde, nasıl davranacağınızı bilin ve her şeyin bir gün yok olacağını bu dünyanın kimseye kalmayacağını düşünerek hareket edin.
5) Sinirlendiğiniz vakit içerisinde geçin ayna karşısına kendinizle konuşun. İçinizi kendinize dökün böylece çevrenizdekileri kırmazsınız.

Yukarıda yazdıklarımı belki günü geldi bazılarınız uyguladı ama hayatta her şey dört dörtlük değildir. Düşünün hayallere dalın kendinizi koruyun sevdiklerinizi kırmamaya çalışın. Karşınızdakileri kötü dilinizle etkisiz hale getirmeyin çünkü unutmayın ki dayak yersiniz 1 hafta acısını çekersiniz ama kötü söz yersiniz ömür boyu aklınızdan çıkmaz. Sinirle kalkıp öfkeyle yatmayın hayatı yokuşuna bırakın belki kendini frenleyecek yeri bulur. Huzurlu yaşantılar diliyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 10717
favori
like
share