Yaptığı neo-faşist Mussolini selamı ile futbol dünyasının gündemine oturan ve eleştiri oklarını üstüne çeken Lazio'lu oyuncu Paolo Di Canio, bundan sonra taraftarlara bu selamı vermeyeceğine dair söz verdi.

Roma'da yayın yapan bir radyo kanalına açıklamalarda bulunan Lazio'lu futbolcu Di Canio, uzun süredir yoğun bir şeklide eleştirilmesine neden olan Mussolini selamını 2 kez yaptığını fakat bunun sadece 'Roma Selamı' olduğunu ifade ederek, "Lige verilen Noel arası boyunca bu yaptığım hareketi düşündüm ve Lazio'nun iyiliği için bu hareketi yapmamaya karar verdim" dedi. Eski West Ham United'lı tecrübeli futbolcu mücadelesine ise diğer yollarla devam edeceğini de sözlerine ekledi.

37 yaşındaki tecrübeli futbolcu yaptığı hareketten dolayı geçtiğimiz ay 1 maç ceza almıştı. Di Canio bu ay sonunda ise Seri A'da Livorno ile oynanan lig maçında da aynı hareketi tekrarladığı için verilecek yeni bir cezayla karşı karşıya olacak. Di Canio Lazio'nun kendi evinde Juventus ile oynadığı maçta da aynı hareketi yapmış ve ardından da 1 maç ceza almış ve 12 bin dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 776
favori
like
share
puslukurt Tarih: 04.01.2006 19:18
İyi eder vermemekle.. :18: