FETHİYE - HİLLSİDE

ADRES :KALEMYA KOYU, P.O. BOX 123
48300 FETHIYE / MUGLA / TURKEY

TELEFON & FAX :0 252 614 83 60 (Pbx) / 0252 614 14 70
INTERNET ADRESİ :hillsidebeachclub.com.tr
E-MAIL [EMAIL]hbc@hillside.com.tr[/EMAIL]

YERLEŞİM ALANI :Özel bir koyda çam ağaçları içerisinde 120.000 m2
KATEGORİ :BİRİNCİ SINIF TATİL KÖYÜ
KONAKLAMA :TAM PANSİYON+
(Ana restoranda alınan kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe, masada kapalı şişe suyu, şarap, kola ve bira)
FETHİYE'YE UZAKLIK :4 km. (Şehir merkezine)
EN YAKIN HAVAALANI :DALAMAN
HAVAALANINA UZAKLIK :50 km. (yaklaşık 45 dakika)
KAPASİTE :330 ODA, 781 YATAK

FOTOĞRAFLARLA HİLLSİDE

FETHİYE - LETOONIA

KONUMU :Tamamı çamlarla kaplı 268 çeşit çicek ormanı içinde 165.000 m2 lik yarım ada üzerine otantik Türk evleri tarzında ahşaptan inşa edilmiştir.

MESAFE : Fethiye Şehir Merkezi 4 km., Dalaman Havaalanı 57 km., Ölüdeniz 22 km., Patara 62 km.
ULAŞIM :Taksi (Ücretli), Letoonia - Fethiye gidiş / dönüş tekne servisi (ücretsiz)
ADRES : P.O. Box 63
48300 Fethiye-Muğla/TÜRKİYE

TELEFON :0 252 614 49 66 (pbx)
FAKS :0 252 614 44 22
E-POSTA :letoonia@letoonia.com
WEB :[URL]www.letooniaresorts.comfethiye - calış plajı

Fethiye ilçe merkezine 5 km uzaklıktaki Çalış Plajı, yörenin önemli konaklama ve eğlence merkezlerinden birisidir. Dalaman hava alanına 45 km ,Ölüdeniz’ e 15 km, Saklı kent kanyonuna 40 km, Fethiye şehir merkezine 5 km mesafede Foça mahallesi sınırları içinde kalan, 4 km lik kumsalı ile şehir merkezinin halka açık tek plajıdır.

Çalış Plajı bir zamanlar krom madeninin de Fethiye den ihracat yapılan bölgesiydi. Susam beli denilen yerden tren yoluyla çat bölgesine getirilen krom madeni buradan mavna dediğimiz deniz araçlarıyla , açıkta bekleyen gemilere yüklenirdi. Şimdi krom Fethiye limanından ihracat yapılmaktadır.

Karşısında 12 adalar ın ilk adası olan Şövalye Adası bulunmaktadır.Kumsal boyunca Otel, Motel, Pansiyon ve restoranlarıyla güzel ve romantik bir tatil beldesidir.

Akdenizde güneşin en güzel battığı yer yakıştırmasını hak eden günbatımınındaki eşsiz görünüm Çalış plajı'nı önemli turizm merkezleri arasında göstermektedir.

6 km'lik kumsalıyla akdenizde 95 bin yıldır yaşamlarını sürdüren caretta caretta türü kaplumbağaların kuluçka dönemi ve üreme bölgesi olarak da önem taşır.Mayıs ayında kaplumbağaların kumsala bıraktığı yumurtalar Eylül dönemine doğru yumurtalardan çıkan kaplumbağa yavrularının kumsalda denize ulaşmak için verdikleri kıyasıya mücadeleyi izleyebilirsiniz. ve ilçe turizminin yoğun olarak yaşandığı gözde bir yer olmaktadır...

FETHİYE - LYKİA WORLD

Adres : PK 102
Ölüdeniz/ Fethiye/Muğla

Oda Sayısı : 609
Yatak Sayısı : 1440

Şehir Merkezine Uzaklık : Fethiye merkez 15 km.
Havaalanına Uzaklık : Dalaman Havaalanı 71 km.
Otogara Uzaklık : Fethiye Otogar 15 km.

Denize Uzaklık : Denize sıfır
Plaj Özellikleri : 750 ve 650 metre uzunluğunda 2 özel plaj

PASTORAL VADİ

Pastoral Vadi Fethiye'nin Yanıklar Köyü sınırları içinde Kocabük mevkiinde bulunuyor.

Vadinin gerisinde Batı Toros dağlarının eteklerinden doğan Kargı Çayı; Günlük ağaçlarının içinden, Pastoral Vadi'nin kenarından, narenciye bahçeleri arasından Akdeniz';e doğru yol alıyor. Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan uzun bakir kumsalın yanında göçmen kuşların konakladığı Akgöl bulunuyor...

Pastoral Vadi; binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans, Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent, Kelebekler Vadisi, ayrıca birbirinden güzel koylar ve adalarla aynı coğrafyada yer alıyor..

PASTORAL VADİ'DE KONAKLAMA

Ekolojik mimari yaklaşımla tasarlanan çiftliğin Kargı Deresi kenarındaki ahşap evleri ile yamaca dayalı taş ve kerpiç evlerinde yıl boyu 50 konuk aynı anda ağırlanabiliyor.


Taş Konaklar
Yöresel mimari ve malzemelerin kullanıldığı, alt katı tek odalı, üst katı iki odalı bağımsız evlerden oluşuyor. Her evin banyosu ve mutfağın da içinde yer aldığı yaşam alanı ile geniş bir terası var. Alt katlar engelli katılımcıların da kullanabileceği biçimde tasarlanmış.

Kerpiç Evler
Elle yapılan kerpiç tuğlalar ve ahşap hatılların kullanıldığı, geleneksel mimari tarzında inşa edilen bu evlerde iki yatak odası, banyo, mutfak, yaşam alanı ve geniş bir sundurma bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan taş ve kerpiç evler, kışın kuzine soba ile ısıtılıyor.

Ahşap Evler
Pastoral Vadi'nin sınırını oluşturan Kargı Çayı'nın kenarında yetişkin ağaçların gölgesindeki tek ve iki odalı ahşap evlerde banyo, ayrıca sundurmada küçük bir mutfak bulunuyor.

Tüm evlerden toplanan organik çöpler, kullanılan gri ve siyah atık sular ayrı yerlerde işlenerek doğaya geri kazandırılıyor.

Evler, sigara içilen ve içilmeyen şeklinde ayrılmış durumda.

PASTORAL VADİ MUTFAĞI

Pastoral Vadi mutfağında, organik olarak üretilen ürünler doğal yöntemlerle hazırlanıyor.

Evlerde artık pek yapılmayan, mönülerde kolay bulunmayan, yöresel Akdeniz mutfağı ağırlıklı hazırlarlanan yemekler sunuluyor.

Taş fırınımızda ekmek yapılıyor, yemekleri tandır ve ocakta, odun ateşi kullanarak, geleneksel yöntemlerle pişiriliyor.

Yemek hazırlama işlemi aynı zamanda bir atölye çalışması olduğundan, konuklar yemek hazırlama çalışmalarına katılabiliyor, hünerlerini paylaşabiliyorlar.

Pastoral Vadi'de Neler Yapabilirsiniz?

Çevre Etkinlikleri:
Yakın çevrede yapacağınız doğa yürüyüşlerinde, eski maden yollarından yararlanarak kanyonları keşfedebilir, yazın Kargı Çayı'nın doğduğu yerde buz gibi sularda yüzebilir, mevsime göre zengin flora ve faunayı, özellikle göçmen kuşları gözlemleyebilir, isterseniz şifalı otları, çıntarı, çok lezzetli göbek mantarını da toplayabilirsiniz.
Deniz Etkinlikleri:
Pastoral Vadi'den "Pastoral Yaşam Projesi"ne dahil olan Yonca Lodge 'un bulunduğu sahile servis bulunmakta. Sahilde yüzmek ve güneşlenmek dışında sualtına "serbest dalış" yapabilir, adalar turunda deniz fenerini ziyaret edebilirsiniz.

Tarım Atölyesinde:
Ekolojik tarım üretiminin çeşitli aşamalarını oluşturan ve mevsime bağlı olarak değişen ekim-dikim, çapalama, hasat gibi etkinliklere katılıp bunlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Kendi evinizin önündeki bahçede de uğraşabilirsiniz.Tarımsal Üretim Atölyelerinde:
Zamanı gelince turşu kurmak, reçel yapmak, zeytinyağı çıkarmak, şarap üretmek gibi işleri gözlemleyebilir, kendiniz yapabilir, deneyimlerinizi bize aktarabilirsiniz.

Yerel Kültür Atölyelerinde:
Topraktan çanak çömlek yapabilir, kilim dokuyabilir, ahşap oymayı, yöresel yemekleri yapmayı öğrenebilirsiniz.

Sanat Atölyelerinde:
"Likya Fotoğraf Okulu" gibi önceden belirlenmiş yıllık programları olan çeşitli sanat etkinliklerine katılabilirsiniz.

Vadinin Evcil Hayvanları:
Pastoral Vadi'nin kapıları evcil hayvanlarınıza açık... Onları özel barınaklara gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz.


Pastoral Vadi Muğla'nın Fethiye ilçesine 15 km., Dalaman Havaalanı'na 40 km. mesafedeki Yanıklar Köyü'nün Kocabük Mevkii'nde yer alıyor. Fethiye'den ve Dalaman Havaalanı'ndan Yanıklar Köyü'ne taksi ya da havaalanı servis aracı ile, Fethiye'den de minibüs ile ulaşabilirsiniz. Yanıklar Köyü ile Pastoral Vadi arası 3 km.

İletişim:

Adres: Pastoral Vadi - Yanıklar Köyü Kocabük Mevkii 48300 Fethiye/Muğla
Tel: +90 252 633 66 27 - 633 62 38
Web: pastoralvadi.com
email: [EMAIL]bilgi@pastoralvadi.com[/EMAIL]

Etiketler:
fatsem fatsem
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2408
favori
like
share
ASİ-ADANALI Tarih: 09.03.2010 19:41
güzel 1 bilgi gitmek isterdim fethiyeye