Antalya'da aerobik - fitness öğretmenliği yapan Macar Betty Elona, insanların her istedikleri sporu yapmalarının mümkün olmadığını söyledi. Elona, Fiziki yapınız için önce hangi egzersizin uygun olduğunu belirlemelisiniz. Aksi halde hem sağlığınızı kaybeder, hem sakat kalırsınız uyarısında bulundu.

Vücut yapıları 3'e ayrılıyor

Sportif vücut: Geniş omuzlar ve dar kalçalar en belirgin özelliklerdir. Bu tipteki kadınlar hızla kilo alır, aynı hızla kilo verebilir. özellikle egzersiz yaparken ani hareket değişimlerine dikkat etmeleri gerekir. Naomi Campbell ve Cindy Crawford gibi sportif vücutlu kadınlara tırmanma ve vücut geliştirme uygundur.

Dişi vücut: Daha geniş kalçalara ve kuvvetli bir kemik yapısına sahip kadınlardır. Metabolizma değişimi yavaş gerçekleştiği için çabuk kilo alırlar, ama aynı kolaylıkta veremezler. Vücut geliştiren ve esneklik gerektiren egzersizler yapabilirler. Kate Winslett ve Isabella Rosselini gibi dişi vücutlu kadınlara voleybol veya pinpon türü sporlar uygundur.

Dar vücut: Uzun ve ince yapı ilk anda göze çarpar. Hassas bir kemik yapısına ve ince eklemlere sahiptir. Vücutta çok az yağ ve kas dokusu bulunur. Egzersiz sırasında sık ara vermeli, hareketlerini ağır ağır yapmalıdır. Kate Moss ve Winona Ryder gibi dar vücutlu kadınların da paten, jimnastik ve Asya ülkelerine özgü çeşitli meditasyon teknikleri yapmaları uygundur. Aşırıya kaçmamak koşuluyla trekking ve yüzme de yapabilir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 631
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 08.01.2006 13:59
teşekkürler kardeşim güzel bilgilerin için
hOney Tarih: 07.01.2006 21:48
Eskiden haftada 2 defa 2 saat spor yapardim,
artik onuda yapmiyorum

Sadece 3 saat okulda ki spor dersi o da kime yeter :18:

Su havalar bi isinsin bakalim,
bu soguk kis günlerinde sadece uyumak istiyorum.. :46:

Tesküyler ablacim.
casper Tarih: 07.01.2006 21:46
teşekkürler canımcım
FadiK Tarih: 07.01.2006 13:44
Bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim
eBRuLy Tarih: 06.01.2006 15:46
spora zaman yokki hic :18:

tesekkürler cadikizcim