Birinci Lig Kulüpler Birliği Vakfı, İstanbul'da yaptığı toplantıda, Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olmasını benimsedi. Conrad Otel'de yapılan ve 3 saat süren toplantının ardından, diğer kulüp başkanlarıyla birlikte açıklamada bulunan vakıf ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "Yapılan oylamada, ağırlıklı olarak Sayın Haluk Ulusoy isminin Futbol Federasyonu başkanlığına aday olması benimsendi" dedi.

Canaydın, kendisi de dahil olmak üzere 17 kulüp başkanının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, önce federasyon başkanlığı için mevcut adayların dışında bir aday olup olmadığını araştırdıklarını, sonra da birliğin içinden başka bir aday olup olmayacağını tartıştıklarını ifade etti.

Değerlendirmeler sonucu yapılan oylamada, ağırlıklı olarak Haluk Ulusoy isminin benimsendiğini anlatan Canaydın, "Bütün diğer adaylara başarılar diliyoruz. Verdiğimiz karar hayırlı olsun. Türk futbolu inşallah verilen bu tip kararlarla ileriye adım atacaktır" diye konuştu.

Başkan Canaydın, "Oylamada kaça kaç çıktı" şeklindeki soruyu yanıtsız bıraktı.

Kulüpler Birliği Başkan Vekili ve Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar da demokratik bir ortamda her şeyi tartışarak sonuca varıldığını kaydederek, "Sonuçta çıkan ismi deklere ettik. Yapılan oylama sonucunda Haluk Ulusoy çıktı" diye konuştu.

Ayhan Bermek'in Kulüpler Birliği kararına yorumu

Haluk Ulusoy'a Kulüpler Birliği'nden gelen desteğe rağmen diğer aday Ayhan Bermek ise yarışa devam edeceğini söyledi.

Bermek "Kulüpler Birliği'nin aldığı karara saygı duyuyorum. Bu samimi bir duygu. Ama seçim sandığına emin adımlarla ilerliyorum. Polemiklerle değil, köklü çözümlerle ilerliyorum. Programlarım hazır, liste çalışmaların sona doğru gidiyorum. Genel kurul için gereken 50'nin üzerinde imza masamın üzerinde hazır durmaktadır, sayıları da git gide artmaktadır. Artı 1. lig kulüpleriyle temas etme hakkım olmuştur." dedi.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 377
favori
like
share
corleoni Tarih: 08.01.2006 01:11
bencede doğru bir karar olmuş
lazcop Tarih: 07.01.2006 01:16
haluk ulusoy bu isde nekadar basarili oldugunu ispatlamis bir kisi. insallah secilir ve türk futbolu yine cikisa gecer
kurtjara Tarih: 06.01.2006 19:53
Aynen kardeşim futbolumuz ve ülkemiz için kim hayırlı ise o gelsin
ReiS Tarih: 06.01.2006 19:38
hakLisin abi dedigin gibi Bıcakcı geLdide ne oldu bir cok kisi onu diyordu simdi hayirLisi kimse o gelsin
kurtjara Tarih: 06.01.2006 19:21
Ahmet Mehmet seçilmiş önemli değil, önemli olan Türk futbolunu toparlayacak ve ileri getirecek insanların görev alması, bilmiyorum haksız mıyım :20:
ReiS Tarih: 06.01.2006 19:06
hayirLisi oLsun uLusoy Yeniden SeciLir ama

haber icin soaL üstat