Nuri Şahin, henüz 17 yaşında ancak kısa sürede yaptığı büyük işlerle adından söz ettiriyor. 17 Yaş Altı Milli Takımı ile önce Avrupa Şampiyonluğu, ardından da Perudaki Dünya Şamiyonasında 4üncülük elde eden gurbetçi futbolcunun başarıları bununla da sınırlı değil. Alman 1.Ligi Bundesligada forma giyen ve gol atan en genç futbolcu unvanlarını da elinde bulunduran Nurinin, Borussia Dortmundla birlikte geldiği Antalyada, Perudaki Dünya Şampiyonasındaki başarısı nedeniyle hak ettiği "Bronz Top" ödülünü alırken sevinçten gözleri parlıyordu.

17 yaşında Avrupanın devlerini peşinde koşturan Nuri'nin heyecanı yüzünden okunuyordu... Söze, "Bu ödül benimle birlikte emek veren arkadaşlarımın da hakkı" diye başlayan Nuri Şahin, Türkiyede çok sayıda teklif almasına rağmen dönmeyi düşünmediğini, yoluna Avrupada devam edeceğini söyledi.

Ülkemizde çok sayıda yetenekli genç futbolcunun bulunmasına rağmen önlerinin kapalı olduğunu belirten Nuri, "Önemli olan bu madeni iyi işletmek. Ne yazık ki, bunu yapamıyorlar" dedi. Ve şöyle devam etti:

Gençlerin önü kapalı
"Bundesliga, dünyanın en zor liglerinden biri. Bu yaşta B.Dortmund formasını giydiğim için gururluyum. Hocam benim yaşıma bakmadan formayı teslim etti. Aynı takımda benden 1 yaş büyük olan Mehmet Akgün de forma giyiyor. Oysa Türkiyede durum farklı. Yetenekli oyuncunun oynaması için pişmesini bekliyorlar. Oysa ülkemizde çok sayıda yetenekli genç oyuncu var. Türkiye adeta futbolcu madeni. Ancak yararlanamıyorlar. İstikbal gençlerdedir deniyor ama Türkiye 3.Liginde bile 30 yaşın üzerinde bir sürü oyuncu var.

Türkiye adeta uyuyan bir dev. Brezilya, Portekiz ya da başka ülkelerdeki futbol bilgisi Türk futbolcusunun üstünde değil. Türk futbolcusunun özgüvene ihtiyacı var. Yeter ki, bu gençlere şans verilsin, başarı kendiliğinden gelecektir.

Antalya harika bir yer
Türkiyede birçok takımın transfer listesindeyim. Ancak, kesinlikle gelmeyi düşünmüyorum. Ben, yoluma Avrupada devam edeceğim ve ülkemin bayrağını en iyi şekilde temsil edeceğim. Borussia Dortmundun devre arası kampı için Türkiyeyi seçmesine en çok ben sevindim. Türkiyenin havası ve doğası bir harika. Burada olduğum için çok mutluyum. Antalya harika bir yer."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 374
favori
like
share
puslukurt Tarih: 14.01.2006 19:22
Haber için teşekkürler kurtjara..
serhatbey_066 Tarih: 08.01.2006 15:15
kardesim onu o bilir ama onu gsde görmeyi cok isteriz
haberin için saol arkadasım