Sevgiliniz ya da eşinizle iyi bir ilişki sürdürüyorsunuz fakat o da ne? Birisi sizi baştan çıkartmaya çalışıyor...


Tehlike çanlarının çalmaya başladığını hissettiğiniz anlarda yapmanız gereken ilk şey o kişiyle aranızdaki sınırları belirlemektir. Daha sonra kendinize, bu insanda partnerinizde olmayan ne gibi özellikler olduğunu sorun. Bunları bulduktan sonra da sevgilinize karşılamasını istediğiniz ihtiyaçlarınızdan bahsedin. Açık olun. Unutmayın ki ilişkilerde açık olmak altın kuraldır.

Akılcı yaklaşın
Eğer sizi baştan çıkartmaya çalışan kişiye karşı sadece fiziksel bir yakınlık duyuyorsanız, o zaman o kişiyi olduğundan 10 yaş yaşlı ve 20 kg daha şişman olarak hayal edin. Bu insanın bazı huylarından mutlaka rahatsız oluyorsunuzdur. Örneğin tırnaklarını yemesi ya da sigara içmesi... Bunların bir listesini çıkartın ve bu listeye günde üç kere göz atın. Sevgilinizle ilgili sevdiğiniz herşeyi bir kağıda yazın ve bu yazıyı günde üç kere okuyun. Ona bu yazıdan bahsedin ve bu tarz yazılar yazmaya devam edin.


Bunları unutmayın
Size asılan kişiyle buluşursanız o kişiye yaklaşacak dolayısıyla sevgilinizi aldatma olasılığınız da bir o kadar artacaktır. O yüzden size önerimiz:

- Sevgiliniz olmadan o kişinin de içinde olduğu bir grupla dışarı çıkmayın.
- O kişiyle yalnız yemeğe çıkmayın. Mutlaka başkalarını da çağırın.
- Bir iş yemeğinden ya da akşam toplantısından dönerken bu kişiyle sona kalmamaya bakın. Onu sakın evine bırakmayın ya da sizi evinize bırakmasına izin vermeyin.
- Ona sevgilinizin olumlu yönlerinden bahsedin. Böylece hem kendinizi yeni bir ilişkiye başlama konusunda frenlemiş hem karşı tarafa 'ben istemiyorum' mesajı vermiş olursunuz. Eğer ikiniz de ilişkinizde rutine girmeye başlamış sönük seks yaşamınızdan bahsetmeye başlarsanız hemen oltaya takılırsınız.
- Eğer gelmesinde bir sakınca yoksa sevgilinizi arkadaş ve iş ortamına sokmaya çalışın. Onu yılbaşı partileri ve akşam yemeği programlarına dahil edin. Eğer bu tip aktivitelere gelemiyorsa, o zaman sizi iş çıkışınızda almaya gelmesini söyleyin ve onu, sizi baştan çıkarmaya çalışan kişiyle tanıştırın.
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 478
favori
like
share
FadiK Tarih: 12.01.2006 00:06
Bilgilerin icin cok tesekkürler cadikizcim
casper Tarih: 08.01.2006 22:39
paylaşımın için teşekkürleer