'Gerçek Dedikodu' ve 'Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap' adlı iki yeni film bu hafta gösterime girdi. Rob Reiner'ın yönettiği 'Gerçek Dedikodu'da Jennifer Aniston, Kevin Costner ve Shirley MacLaine rol alıyor.

Dram-komedi türündeki filmde Sarah Huttinger bunalımdadır. Erkek arkadaşı Jeff'le evlenmekten korkmaktadır. Kızkardeşinin düğüne katılmak üzere Kaliforniya'ya döner ve annesi ile gerçeği öğrenir.

Evlenme korkusunu Sarah'ın annesi de yaşamış ve 30 yıl önce babasıyla evlilik arifesinde genç bir adamla kaçmıştır.

Genç adamla kaçan bir genç kadınla ilgili dedikodu ise önce bir kitaba, ardından da filme konu olmuştur. Sarah da 1967 yapımı 'The Graduate' filmini aramaya başlar.

Sarah, büyükannesinin 'The Graduate' filmine ilham veren ve kızının sevgilisini elinden alan çapkın kadın olduğunu öğrenir.

Bu küçük aile sırrının genç kadının nişanlısıyla alacağı hayati kararı nasıl etkilediği ise filmde eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Adamson'dan 'Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap'

Aksiyon-macera türündeki 'Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap' da vizyona girdi.

'Shrek' ve 'Shrek II'nin de yönetmenliğini yapan Andrew Adamson'ın yönettiği filmde Tilda Swinton, William Moseley ve Anna Popplewell rol alıyor.

Harry Potter serisinin de esin kaynağı olan 'The Lion, The Witch and The Wardrobe', C.S. Lewis tarafından yazılan yedi kitaplık serinin ilki.

C.S. Lewis'in kitabından uyarlanan film 150 milyonluk bir bütçeye sahip. Çekimlerinin büyük çoğunluğu Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen film için kullanılan yardımcı mekanlar ise Polonya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere ve Los Angeles.

Filmde İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasının ardından Londra, artık eskisi kadar güvenli bir yer değildir.

Bu sebeple Peter, Susan, Edmond ve Lucy isimli dört çocuk, taşrada güzel bir evi olan Profesör Kirke'ün yanına gönderilir. Bitip tükenmeyen enerjileriyle koca malikanenin altını üstüne getiren dörtlü, bir elbise dolabının içinde müthiş bir keşifte bulunurlar: Başka bir dünyaya açılan bir büyülü bir geçit!

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 434
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 23.08.2007 06:50
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık