Bundan önce çıkardığı iki albümü de liste başı olan Madonna, bu başarısıyla ilerleyen yaşına rağmen performansından bir şey kaybetmediğini ispatladı. Warner Bross'dan çıkan albüm ilk hafta 350 bin adet satıldı.

Müzik piyasasını izlemesiyle tanınan Nielsen SoundScan kuruluşunun açıklamasına göre ise Madonna'nın albümlerinin satışlarının takibe alındığı son 14 yıl boyunca bir hafta içinde en fazla satış yapan üçüncü albüm oldu.

ABD ve İngiltere'de

Madonna'nın aynı albümü ve 'Hung Up' isimli single'ı İngiliz müzik listelerinde de bir numarada bulunuyor. Aynı single ABD müzik listelerinde ilk 10'da yer alıyor.

Bu büyük başarıya rağmen yeni albümün satışları, 2000 yılında çıkan ve ilk hafta 420 bin adet satan 'Music'in gerisinde kaldı. Ancak 2003'te piyasaya çıkan ve ilk hafta 241 bin adet satan 'American Life' albümünden başarılı oldu.

ABD'de satışlar azalıyor

Bu arada, ABD'de geçen hafta toplam 13.1 milyon adet müzik albümü satıldı. Bu rakam, bir önceki haftadan yüzde 10 fazla olmasına karşın yılın aynı haftasındaki rakamın yüzde 10 gerisinde.

ABD'de son bir yılda yüzde 14 oranında azalan albüm satışları, toplam 492 milyon adede ulaştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 415
favori
like
share
paradox Tarih: 17.09.2006 13:42
ellerine sağlık sağolasın