Formula 1'de her sezon Almanya'nın evsahipliği yaptığı iki grand prix'nin, ekonomik sorunlar nedeniyle dönüşümlü olarak düzenlenmesi planlanıyor.İtalya ile birlikte Formula 1'de bir sezon içinde iki grand prix koşulan diğer ülke olan Almanya artık bundan vazgeçmeyi düşünüyor.

Hockenheim'daki Almanya Grand Prix'si ve Nurburgring'deki Avrupa Grand Prix'sinden istenen gelirin elde edilememesi üzerine organizatörler iki grand prix'yi her sezon dönüşümlü olarak düzenlemeyi planlıyor.Özellikle Hockenheim pisti büyük borçlar altında yaşam savaşı verirken, Nuerburgring de eski doluluk oranını yakalamaktan uzak.

Nuerburgring pistinin genel menajeri Walter Kafitz, General Anzeiger gazetesine yaptığı açıklamada 2002 yılında 350 bin kişinin geldiği pistin o günleri çoktan geride bıraktığını belirtti: "Artık mantıklı olan Almanya'da her sezon sadece bir grand prix düzenlenmesi. Nuerburgring ve Hockenhemring'i dönüşümlü olarak kullanmalıyız."

Kafitz, bu düşünceye Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'un da destek verdiğini söyledi.Hockenheimring'in yöneticisi Georg Seiler de Avrupa Grand Prix'sinin düzenlenmemesi fikrinin bir süredir gündemde olduğunu ifade ederek, "her olasılığı değerlendiriyoruz. Nuerburgring ile işbirliğine de gidebiliriz. Ancak sözleşmemiz 2008'e kadar devam ediyor ve bu konuda acele bir karar vermeyeceğiz" dedi.

Hockenheim'ın 2006 yılını en az 1.5 milyon euro zararla kapatması bekleniyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 429
favori
like
share
corleoni Tarih: 26.02.2006 11:09
paylaşım için sağol
serhatbey_066 Tarih: 17.01.2006 05:48
paylasım içi teşekkür ederim