Zayıflamak için sadece rejim yapmak yeterli değildir. Hayat tarzınızı ve bazı alışkanlıklarınızı da değiştirmeniz gerekir.Bol bol baharat...
Önerilerimizi dikkate alırsanız, hayatınızda önemli değişiklikler yaparak, paradan tasarruf ederken, güvenli ve kalıcı bir biçimde kilo verebilirsiniz.

* Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. İştahınızı yatıştırmanın en ucuz ve güvenli yolu bu...

* Dolapları boş tutun. Böylece hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz.

* İlham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolanızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz.

* Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar vücudunuzun yağ yakmasını yüzde 25 artırabilir.

* Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller.

* Dışarı çıkın. Günde en az 20 dakikayı dışarıda oturarak ya da yürüyerek geçirin. Güneş ışığı yeme istediğini kontrol eder.

KAHVALTIYI ATLAMAYIN
* Gece mutfak seferlerine son verin. Araştırmacılar, karanlık odaların insanı daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyor. Yatağa 1 saat erken girmeyi deneyin. Evinizde parlak ışıklara yer verin. Hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

* Kahvaltı etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Çünkü, gün için gereken enerjiyi almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

MÜZİK DİNLEYİN
* Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise 10 dakikaya kalmadan midenizde olur.

* İçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 443
favori
like
share
FadiK Tarih: 31.01.2006 18:17
Bilgilerin icin tesekkürler caspercim
eBRuLy Tarih: 20.01.2006 09:36
sagolasin arkadasim
DİDEM Tarih: 19.01.2006 23:08
bilgiler için teşekkürler. :70:
SU-PERISI Tarih: 16.01.2006 21:53
paylaşım için teşekkürler