Herkesin kendine özgü özel bir parfümü vardır. Ama önemli olan bu parfümü bulabilmek, hangi grup kokunun kendinize daha çok yakıştığını anlayabilmektir.

Sözün kısası doğru parfümü bulmak doğru erkeği bulup, aşık olmak gibi bir şeydir. Parfümü ilk koklayışta etkilenir, ikincisinde heyecanlanır, üçüncüsünde de ona teslim olursunuz!

Piyasada bulunan yüzlerce parfümü denemek çok zor biliyoruz. Ya arkadaşlarınızdan ya da büyük mağazalardaki deneme şişelerinden faydalanmaktan baska yolunuz yok. İşte doğru parfümü bulmak için bazı öneriler...

1. Aradığınız parfümü asla tek kelime ile mesela, hafif veya romantik diyerek anlatmaya çalışmayın. Görevli satış elemanı ile sizin hafif parfümler konusundaki fikirleriniz tamamen
farklı olabilir. Onun için daha önce severek kullandığınız parfümlerden örnekler vererek seçiminizi yapmaya çalışın.
2. Beğendiğiniz parfümleri önce kağıtlar üzerine sıkarak deneyin ve ön elemenizi yapın. Bir kerede üç veya dörtten fazla parfüm denememeye özen gösterin. Fazla parfüm koklarsanız hepsinin kokusunu alamazsınız. 3. En beğendiğiniz parfümü sıktığınız kağıdı yanınıza alın ve bütün gün yanınızda taşıyın. Bakalım birlikte olmaktan hoşlanacak mısınız? Biliyorsunuz, bir aşkın gerçek olup olmadığı ancak zamanla anlaşılabilir.

4. Kokular farklı tenlerde, farklı sonuçlar verir. Bu nedenle parfümün istenilen etkiyi göstermesi için tene uyum sağlaması gerekir.

5. Parfüm denerken en hafif olanından başlamalısınız. Kokunun daha iyi algılanabilmesi için hareket ettikçe yayılabileceği bölgeler olan el üzeri, bilek veya dirsek içine parfüm denenmelidir.

Parfüm sürmenin püf noktaları:

1. Parfüm, vücuttaki tüm nabız noktalarına, boyun, bilek, dirseğin iç kısmı ile dizlerin arka kısmına birkaç damla sürülmeli.

2. Kollu veya kolsuz giysiler giyilse de kokuyu sürmek için en iyi yer, kolun üst kısmıdır.

3. Güneşe ve ışığa çıkmadan önce parfüm kullanmayın. Işığa duyarlı ciltlerde güneşe çıkarken parfüm kullanılması leke yapabilir.

4. Parfüm, narin, canlı ve çevreye duyarlı bir üründür. Değişmesini önlemek için güneş ve sıcaktan uzak tutulmalıdır. Kullandıktan hemen sonra kapağı kapatılmalıdır.

5. Parfüm, bütün bir yıl boyunca kullanılabilir. Sıcak havalarda daha az miktarda ama daha sık sürülmelidir. Soğuk havalarda ise daha çok miktarda ama daha seyrek kullanılmalıdır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 525
favori
like
share
FadiK Tarih: 31.01.2006 18:34
cok tesekkürler bilgilerin icin cadikizcim
SU-PERISI Tarih: 24.01.2006 16:37
teşekkürler cadıkızcım,ellerine sağlık
eBRuLy Tarih: 17.01.2006 18:26
bilgilerin icin tesekkürler cadikizcim
casper Tarih: 16.01.2006 17:40
paylaşımın için teşekkürler