Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Haluk Ulusoy'un hakkındaki iddialardan aklanmadan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'na adaylığını koymasının sakıncalı olduğunu belirterek, "Türk futbolunu kimse kaosa sürüklemesin" dedi.

Bir televizyon kanalına açıklamada bulunan Bakan Şahin, "Haluk Ulusoy, federasyon başkanı seçildiği takdirde 'Başbakanlık Teftiş Kurulu'nda görevde kalmasında sakınca olup olmadığına dair görüşleri bildirdiniz, ama şimdi federasyon başkanı oldum, o görüşü bana şimdi bildirin' diyecek, muhtemelen de gelecek görüş 'bu dosyadaki iddialar karşında görevde kalmasında sakınca vardır' olarak geleceği için, genel kurulun ardından benim yeniden Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nu toplantıya çağırmam gerekir. Bu bana yasaların verdiği bir görevdir. Bu nedenle Sayın Haluk Ulusoy, sorumlu davranmalıdır. Bu dosyalarla ilgili, o iddialar konusunda aklanmasını temenni ediyorum, aklanmadan aday olmamalıdır. Aksi halde ben devletin bir bakanı olarak, gereğini yapmak durumundayım. Türkiye'de futbolu kaosa sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur. Herkesi sorumlu davranmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Haluk Ulusoy'un yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak değerlendiren Bakan Şahin, "Devlet kendisine kimsenin elini dokundurmaz. Özellikle Sayın Ulusoy'un, sanki hükümetimizin 23. bakanı olacakmış gibi; 'İşte hükümetimiz şu alanlarda başarılıdır. Biz de futbol alanında aynı başarı ile buna katkı sağlayacağız' açıklamaları Sayın Başbakanı üzmüştür. Nitekim, iki kez basın müşaviri açıklama yapmak zorunda kalmıştır. Biz özerk alana siyasetçiler olarak müdahale etmemeye özen gösteriyoruz. Ancak, bu özerk alanın mensupları siyaseti çok kullanıyorlar, kullanmasınlar" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 393
favori
like
share
corleoni Tarih: 24.02.2006 10:09
paylaşım için sağol
Turania Tarih: 14.02.2006 15:21
puslukurt arkadasıma bende katılıyorum
serhatbey_066 Tarih: 17.01.2006 17:44
puslukurt arkadasıma katılıyorum
puslukurt Tarih: 17.01.2006 09:16
Madem bir bakan bazı şeylerin farkında neden olaya zamanında müdahale etmiyorda basın aracılığı ile açıklama yapıyor.. :18: