Sebze ve meyveleri vitamin kaybına uğramamak için yüksek ateşte pişirmeyin, yiyeceğiniz zaman soyun.Önce Turnçgiller Geliyor
* Özellikle kış sebzeleri ve meyvelerini tüketin. Koyu yeşil yapraklı sebzeler ve turunçgiller bunların başında geliyor. Örneğin lahanagiller, brokoli, mandalina, portakal, greyfurt, limon

* Sebzeleri vitamin ve minerallerinden maksimum oranda faydalanabilmek için çok yüksek ateşte pişirmeden hazırlayın. Yemekler hazırlandıktan hemen sonra zeytinyağı ilave edin.

* Meyveleri vitaminlerini kaybetmemesi açısından yemenize yakın soyun.

Yağlı Besinlerden Kaçının
* Aşırı yağlı besinlerden (kızarmış besinler, cipsler, hamurlu tatlılar vb..) kaçının. Besleyici açıdan son derece fakir fakat kalori açısından yüksek olan bu besinlerin kan şekeriniz üzerindeki negatif etkisinden dolayı baş ağrıları, sinirlilik, yorgunluk ve halsizliğe sebep olabileceğini unutmayın. Özellikle yüksek miktarda şekerli besin tüketimi bağışıklık sisteminizi zayıflatarak bakterilere ve virüslere karşı savaşma yeteneğinizi bozar ve uykunuzu olumsuz etkiler.

Günde 4 Bardak Çay
* Ortalama günde iki fincanı geçmemeye çalışmak kaydıyla içtiğiniz kafeinli ürünlere, günde 4-5 fincan açık çayı geçmemeye çalışmak kaydıyla içtiğiniz çay miktarına dikkat edin.

* Sadece protein ağırlıklı beslenme, beraberinde, aşırı yağlanma ve diğer hastalık risklerini getirir. Dolayısıyla protein ağırlıklı, kızartılmış ürünlerden de uzak durmaya çalışın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 690
favori
like
share
XMaSteR Tarih: 19.01.2006 07:08
ellerine emeğine sağlık arkadaşım :3:
doktoruydu Tarih: 18.01.2006 21:15
teşekkürler

eline sağlık

refik Tarih: 18.01.2006 09:59
paylaşımların için teşekkürler bu gripten kurtulamıyacağız galiba ne kadar dikkat etsen yinede beni yakalıyor
SU-PERISI Tarih: 17.01.2006 23:40
ellerine sağlık kardeşım
serhatbey_066 Tarih: 17.01.2006 20:34
eline sağlık abla paylasımın için
CADIKIZ Tarih: 17.01.2006 17:11
ne cok dikkat etsemde,yine grip oluyorum ben yaaa..
ama yinede dikkat ediyom olmamaya cunku olunca kotu oluyom bagdemcikler falan offffffffffff
paylasimin icin tesekkurler