Bir dükkan sahibi dükkanının vitrinine üzerinde Satılık Köpek yavruları yazan bir tabela asarken, yanında küçük bir erkek çocuğu belirdi. "Köpek yavrularını kaça satıyorsunuz?" diye sordu. Adam çocuğa yavruların en az 50 dolar ettiğini söyledi. Çocuk elini cebine attı, biraz bozuk para çıkardı, dükkan sahibine bakıp "İki dolar otuz beş sentim var. Onlara bakabilir miyim?" dedi. Dükkan sahibi çocuğa gülümsedi ve bir islik çaldı. Lady adli bir köpek dükkanın içindeki kulübesinden çıkıp onlara doğru koşmaya başladı.

Arkasında beş tane küçük yun yumağı vardı. Yavrulardan biri, diğerlerinin gerisinden topallayarak geliyordu. Bu küçük çocuğun hemen dikkatini çekti.

"Bu yavrunun nesi var?" Dükkan sahibi "Veterinerin dediğine göre, kalçasında bir kemik eksikmiş" diye yanıt verdi. "Hep böyle topallayacakmış."

Küçük çocuk hemen, "Onu almak istiyorum" dedi. Dükkan sahibi "Sahi mi?.. O yavruyu gerçekten istiyorsan sana bedava verebilirim" dedi.

Çocuk dükkan sahibine yaklaştı ve öfkeyle "Onu bana bedava vermenizi istemiyorum. Bu yavru da diğer yavrular kadar değerli. Fiyatı neyse size ödeyeceğim.

Şimdi size iki dolar otuz beş sent vereceğim, kalan parayı da ayda elli sent, elli sent ödeyeceğim!" dedi.

Dükkan sahibi "O sakat yavruyu ne yapacaksın? O hiçbir zaman diğer köpekler gibi koşup, oynayamayacak" dedi. Küçük çocuk pantolonunun paçasını yukarı kaldırdı ve iki çelik bağla desteklenmiş eğri sol bacağını gösterdi. "Ben de pek koşamıyorum" dedi.

"Bu yavrunun da kendini anlayacak birine ihtiyacı var."


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
MiRaGe Tarih: 10.02.2006 01:05
Anlayabilmek için illa aynı durumda mı olmak gerekiyor. :20:
sensiz_kaldim058 Tarih: 26.01.2006 03:07
tabıkı ya ınsanlar anlasamadı ıcın bence arakarın da bır bag bır eletırklan me olmaz dıye dusunuyorumm
refik Tarih: 21.01.2006 18:57
yüreğine sağlık arkadaşım süper bir yazı teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 20.01.2006 19:44
dertilinin halinden dertli anlar. Harika bir yazı eline sağlık kardeşim
serhatbey_066 Tarih: 19.01.2006 06:37
evet haklısın abla sana katılıyorum
MarvellouS Tarih: 19.01.2006 01:10
Çok güzel bir ders dükkan sahibine ve bize, haklısın herkesin anlaşılmaya ihtiyacı var..