Geçen yıl "Babam ve Oğlum", "Organize İşler", "Döngel Karhanesi" gibi başarılı yapımlara imza atan Türk Sineması, 2006'ya da hızlı giriyor. Yaklaşık 30 yapımın çalışmaları sürerken, çok sayıda film de birbiri ardına seyirciyle buluşacak.

2006'da gösterime girecek bazı yapımlar şöyle:
-Kurtlar Vadisi (Serdar Akar): Televizyon ekranlarının bu ayın başlarında seyirciyle vedalaşan sevilen dizisi "Kurtlar Vadisi", bu kez beyazperdede izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in kaleme aldığı filmde Polat Alemdar ve arkadaşları, Kuzey Irak'ta yeni bir maceraya atılıyor. Yaklaşık 3 bin figüranın rol aldığı film dört dilde çekildi.
-Dabbe (Hasan Karacadağ): Seyirciyle 10 Şubat'ta buluşacak Türk korku filminin senaryosu Hasan Karacadağ'ın imzasını taşıyor. Ümit Acar, Kaan Girgin'in rol aldığı film, ürkütücü sahneleriyle dikkat çekiyor.
-Dün Gece Bir Rüya Gördüm (Ulaş Ak): Senaryosunu Ulaş Ak'ın yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği film, 17 Şubat'ta vizyonda. Emre Kınay, Pelin Batu, Arzu Yanardağ'ın başrolünü oynadığı film uyuşturucu bağımlısı Lale (Pelin Batu) ile küçük kasabadan gelip İstanbul'da bilgisayar mühendisi olmuş, idealist ve kendince oluşturduğu doğrularla yaşayan Deniz'in (Emre Kınay) aşkını konu alıyor.
-Karagöz ve Hacivat Niçün Katledildü (Ezel Akay): Seyirciyle 17 Şubat'ta buluşması planlanan filmin senaryosu Levent Kazak'a ait. Karagöz'ü Haluk Bilginer'in, Hacivat'ı Beyazıt Öztürk'ün canlandırdığı filmin konusu 14. yüzyılda Bursa'da geçiyor.
-Cenneti Beklerken (Derviş Zaim): Derviş Zaim'in senaryosunu yazıp yönettiği filmde, Uğur Polat, Serhat Tutumluer üstleniyor. 17. yüzyılda Osmanlı döneminde geçen filmin yıl içinde vizyona girmesi bekleniyor.
-Dondurmam Gaymak (Yüksel Aksu): Turan Özdemir, Gülnihal Demir'in başrolünü üstlendiği film, Muğla'da çekildi. Yaklaşık 1000 figüranın görev aldığı ilgi çekici yapımın baharda seyirci karşısına çıkması bekleniyor.
-Kısık Ateşte 15 Dakika (Neco Çelik): Haluk Özenç'in senaryosunu yazdığı, Neco Çelik'in yönettiği filmde, Metin Akpınar, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Özkan Uğur, Janset, Aysu Kayacı, Erhan Yazıcıoğlu, Eyşan Özhim, Cezmi Baskın ve Ali Sunal rol alıyor. Film, bir restoranda geçiyor.
-İklimler (Nuri Bilge Ceylan): Cannes Film Festivali'nden Türkiye'ye ödül getiren Nuri Bilge Ceylan'ın eşi Ebru Ceylan ile birlikte rol aldığı projenin de ilgi görmesi bekleniyor.
-Sultan Mutfakta (Ümit Ünal): Türk-İngiliz ortak yapımı filmin İngiltere'de çekilmesi planlanıyor. Ümit Ünal'ın senaryosunu da yazdığı Filmde, Serra Yılmaz, Güven Kıraç ve Mehmet Günsür'ün rol alması planlanıyor.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 453
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 23.08.2007 06:49
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık