Sarah Huttinger (Jennifer Aniston) bunalımdadır. Erkek arkadaşı Jeffle (Mark Ruffalo) evlenmeyi kabul etmişse de, bundan ölesiye korkmaktadır. Gazetecilik kariyeri The New York Timesın ölüm ilanlarını yazmaktan ibarettir. Şimdi de, kızkardeşi Annie (Mena Suvari) tenis partneriyle evlenmeye karar verdiği için, Sarahın düğüne katılmak üzere memleketi Kaliforniya Pasadenaya dönmesi gerekmektedir& Sarah için, eve gitmek, bir işkencedir. Bu geziyi katlanılabilir kılan tek şey asabi anneannesi Katharinele (Shirley MacLaine) olabilme fırsatıdır.


Türü: Romantik / Komedi
Ülke: ABD
Süresi ve yapım yılı: 96 / 2005
Vizyon tarihi: 13.01.2006

Yönetmen: Rob Reiner
Oyuncular: Jennifer Aniston, Kevin Costner, Shirley MacLaine, Mark Ruffalo, Richard Jenkins, Christopher McDonald, Mena Suvari, Steve Sandvoss
Senaryo: Ted Griffin
Müzik: Marc Shaiman

Katharine yanlışlıkla ağzından, ailede evlilik öncesi korkuyu ilk yaşayanın Sarah olmadığını kaçırır: Aslında, Sarahın merhum annesi de 30 yıl önce Sarahnın babasıyla evlilik arifesinde gizemli bir genç adamla kaçmıştır. İlginçtir ki, aynı dönemlerde annesinin ayarttığı genç bir adamla kaçan bir genç kadınla ilgili dedikodu, Pasadenada muazzam bir skandal yaratmıştır. Dedikodu önce bir kitaba, ardından da filme konu olmuştur. Şimdi, kızkardeşinin düğününün ortasında, Sarah kendini deli gibi 1967 yapımı The Graduate filmini ararken bulur.

Ailesinin bu hikayenin esin kaynağı, Katharinenin baştan çıkartan anne, kendi annesinin de genç adamın gerçek aşkı olduğuna inanmaktadır. Bu durumda geriye tek bir soru kalır: Genç adam kimdir?

Bu çok eski hikayenin kendi gerçek kimliğine ışık tutacağını düşünen Sarah, Jeffi bir uçağa bindirerek New Yorka yollar. Kendisi de annesinin şimdi bir İnternet milyoneri olan eski sınıf arkadaşı Beau Burroughsu (Kevin Costner) bulmak için San Franciscoya gider. Bulduğu kişi kesinlikle uzun zamandır kayıp olan babası değildir, ama kendisinin bile aşık olabileceği biridir. Bu tuhaf buluşma genç kadını en iyi bildiği ama en az tanıdığı şey olan ailesine tekrar sarılmaya yönlendirir...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1179
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 23.08.2007 06:49
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
crazy_shepherd Tarih: 20.01.2006 23:00
saol dostum