Memorial Hastanesi Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Bölüm Başkanı Diş hekimi Emek Külür, sağlıklı dişlere sahip olmanın ipuçlarını veriyor:

Düzgün, temiz ve beyaz dişler gerçekten de kişinin kendine verdiği önemi, kültürel yapısını, karakterini ortaya koymakta. Çok düzgün dişleri olan kişilere herkes imrenir. Buna sahip olabilmeniz için teknoloji ve bilim bize tüm olanakları sağlamakta.

Düzgün dişlere sahip olmak özellikle de doğal dişlerimizi koruyarak sahip olmak hem de her yaşta mümkün. Evet ortodonti bize çok güzel imkanlar tanıyor. İster 30 yaşında olun ister 60 yaşında dişlerinize tel takılması ile dişlerimizi düzeltebiliriz. İster inanın ister inanmayın doğal dişlerinizi koruyarak ve de çok kısa zamanlarda sadece estetikle ilgili düzenlemeleri yapabiliyoruz ve bu diş tellerinin dişle aynı renk olanları hatta ve hatta görünmeyenleri bile var.


Düzgün dişlere sahip olduktan sonra evet daha beyaz dişler isteriz. Dişlerinizin 10 kat daha beyaz olmasını ister misiniz ?

Evet bu da artık mümkün Yeni beyazlatma sistemleri ile 1,5 saat sonunda dişleriniz 8-10 kat daha beyaz olmakta. Özellikle bu noktada hastalar diş yüzeyi temizliği ile beyazlatma işlemini tam ayırt edememekte.

Dişlerinizi günde iki kere özellikle de gece yatmadan önce düzgün teknik ve sadece fırçalamış olmak için fırçalamayıp, 3 dk. süreyi kullanarak diş etini ve her dişi tek tek fırçaladığınızdan emin olarak fırçalarsanız ve günde bir defa diş ipi kullanırsanız sizin, doktorunuz tarafından yapılan diş yüzeyi temizliğine ihtiyacınız kalmaz.

Besin artıklarından diş yüzeyine yapışan kalıntıları fırçalama ile temizlediğimiz sürece, sağlıklı temiz diş ve diş etlerine sahip olursunuz. Dişlerinizin rengi, ten renginiz, saç renginiz gibi kalıtımsal bir özelliktir. Beyazlatma dişinizin doğal rengini daha beyaz yapabilmemizi sağlamakta.

Beyazlatma ile ilgili en çok sorulan soruların başında beyazlatma işlemi dişlerine diş mineme zarar verir mi?

Hayır vermez. Diş yapısı gözle görülmeyen kanalcıklar içermektedir ve bu kanalcıklar içinde de sıvı vardır. Dişimiz ağız içinden sürekli sıvı emmektedir. Tıpkı bir sünger gibi bu yüzden çok içilen çay, kahve, kola, kırmızı şarap gibi renkli içecekler dişlerin rengini koyulaştırmaktadır. Bu sistem dişin yapısını bozmadan sıvı dengesinin değişimi ile bu beyazlatmayı yapmaktadır. Kesinlikle dişin yapısına zarar vermez, diş minesini aşındırmaz.

Ne kadar süre dişlerim beyaz kalacak ?

İşlemden sonra düzgün fırçalama ve renkli sıvı içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmanız koşuluyla 3 yıllık süreyi uzatabilirsiniz. Bunun yanında eve verilecek ev beyazlatma kiti ile her ay 1 saatinizi ayırarak vereceğimiz ilacın uygulanması ile bu süreyi uzatabilir aynı zamanda ilk günkü beyazlığınızı koruyabilirsiniz. Beyazlığı takviye etme amacıyla kalem ruj şeklindeki beyazlatma ilacını dişlerinizi fırçaladıktan sonra dişlerinize sürüp 3 dk bekleyip yine dişlerinizin ilk günkü beyazlığına dönmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 622
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 20.01.2006 16:07
ellerine sağlık arkadaşım
XMaSteR Tarih: 20.01.2006 08:06
ellerini emeğine sağlık dream kardeşim :3:
DİDEM Tarih: 19.01.2006 21:44
teşekkürler.MertTurk Tarih: 19.01.2006 20:08
Tsklerrrrrrrrrr :89:
SILA Tarih: 19.01.2006 19:03
bitanem canim kardesim paylasimin icin cok saol
casper Tarih: 19.01.2006 17:24
ben evde beyazlatma tozu ile beyazlatıyorum
doktoruydu Tarih: 19.01.2006 16:15
Eline sağlık
paylaşımın için teşekkürler


refik Tarih: 19.01.2006 12:51
paylaşımların için teşekkürler