çanakkale savaşı maketİ - çanakkale savaşı maket


- 150cm x 110cm ebatında 72cm yüksekliğinde olup çam ağacından yapılma, venge rengindedir.Masa bacakları kolaylıkla monte edilmektedir.
- Masanın üzerinde 15cm'lik bölümü kapsayacak şekilde dört tarafında çanakkale savaşını anlatan folyo kağıdına basılmış savaş özet yazısı bulunmaktadır.

2- ÇANAKKALE SAVAŞI BÖLÜMÜNÜN ÖZELLİKLERİ
- Masanın tam ortasında oluk 78.4cm x 119.4cm ebarındadır. Savaşın geçtiği bölge kabartma bir haritayla canlandırılmış, harita üzerinde top,mayın,gemi,asker,ev,cami vb.
249 parçalık figürler bulunmaktadır.Bu bölüm Fiberglass'tan imal edilmiş olup araziye uygun renklerle renklendirilmiştir.

3- PLEXİ GLASS ÖZELLİKLERİ
- Savaş bölümünü anlatan harita kısmı, 8cm yüksekliğinde 78cm x 119cm ebatında 4mm'lik plexi glass malzeme ile kapatılmıştır.Çanakkale Savaşının gerçekleştiği bölgeyi ve bölgedeki tüm savaş unsurlarını gösteren maket, başta eğitim olmak üzere, sergileme amaçlı olarak da kullanılabilecek şekilde imal edilmiştir.Maketin üzerine yerleştirileceği platform, sergilenecek yerin dekoru, rengi, malzemesi v.b. özelliklerine uygun olarak müşterilerin kendileri tarafından oluşturulur. Maket yatay bir platform üzerinde sergilenebileceği gibi, dikey olarak da (duvara asılmak suretiyle) sergilenebilir. Müşteriler tarafından maketin dikey durumda sergilenmesinin arzu edilmesi halinde, maket birkaç yerinden sağlam bir şekilde sabitlenmelidir.Maketin sergileneceği yerin özelliğine göre müşterilerin kendisi tarafından uygun yerlere yapıştırılabilmesi amacıyla, savaşı ve önemli olayları anlatan yazılar da, maket ile birlikte teslim edilmektedir.Maket, demir profillerin üzerine, çevresel etkilere karşı dayanıklı ve onarımı kolay olan, fiberglas polyester malzemeden imal edilerek, su bazlı boya üzerine 3 kat vernik uygulanarak imal edilmiştir.Maket içerisinde yeralan yazılar ile maket ile birlikte verilecek yazıların tamamı dijital baskı tekniği kullanılarak folyo üzerine bastırılmıştır.Maket içerisinde kullanılan 350’den fazla (asker, gemi, top, bina, kale, mayın v.b) figürün tamamı polyster malzemeden özenle imal edilerek güçlü yapıştırıcılar ile makete monte edilmişlerdir. Maket içerisinde kullanılan tüm figürlerin neyi, kimi ve nereyi temsil ettiği gibi bilgiler figürlerin yanında yazılı olarak açıklanmaktadır.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4654
favori
like
share
cnyt2804 Tarih: 20.03.2010 20:24
eline sağlık güzel olmuş